Archive for Únor, 2006

Konec flákání, ale… ;)

Neděle, Únor 26th, 2006

Tak tomuhle říkám krásný, ba přímo ukázkový rozpad tréninku. Ne, už se skoro neflákám, ale taky nijak zvlášť neběhám. Na horách přece jen sjezdovky nějakou sílu vezmou, běhat jsem sice byl, ale o nějakých výrazných naběhaných kilometrech nemůže být ani řeč. Něco jsem konečně taky najezdil na běžkách. Suma sumárum, chci mít hlavně radost z pohybu. Z běhání se zatím nedostavuje, ale to přijde.

Špatná zpráva je, že jsem na horách od švagra chytil rýmu, takovou tu brutální, kdy během dvou třech hodin vám napuchne hlava a během další hodiny začne téct z očí, nosu a snad i z uší… ;) Céčkem a hektolitry čaje jsem sice rýmu zvládnul dobře, ale minulý týden prostě byl ve znamení nemoci, to se nedá nic dělat. Na druhou stranu trochu díky nemoci a taky trochu díky mým momentálním nervům hubnu. Konečně ;)

Včera jsem si docela dobře v jizerkách zajezdil na běžkách, dnes jsem dal hodně sněhovou a hodně kopcovitou dvanáctku. Sice jsem měl asi díky včerejším běžkám slovy cyklistického slangu v nohách nasráno (dámy prominou, ale říká se to tak ;), ale radost z běhu tam konečně byla, alespoň trochu. Užil jsem si to, poprvé po dlouhé době.

Abych byl úplně upřímný, po takhle brutálním lednu a únoru logicky vyvstává otázka, zda-li nemám praštit se systematickou přípravou na PIM, ale zatím se nevzdávám. Nejdůležitější pro mě samého ale je, že jsem postupně přišel na to, co je skutečně nejdůležitější, a to radost z běhání…

Konec flákání…

Sobota, Únor 11th, 2006

Nezbývá mi než prohlásit moji motivační krizi za skončenou, jinak se z toho nevyhrabu ;) Počasí, práce, rozjitřené nervy, tento týden začínající nachlazení a podobně znamenalo, že mé běhání se dá opravdu v poslední době nazvat jen sotva udržovací. 80km za minulý měsíc je toho výmluvným důkazem… Ani jsem nepsal shrnutí za leden, to by nestálo za to.

Nicméně zítra frčíme se stabilní partou na hory si zalyžovat a užít si poněkud větších kopců než jsou v jizerkách. Vím do čeho jdu a taky vím, že v údolí u Soeldenu, kde vždy bydlíme, jsou výborné běžecké terény. Takže boty s sebou a něco naběhám. Příští víkend na shledanou! ;)

behej.com: FAQ

Neděle, Únor 5th, 2006

… Neboli často kladené otázky. Náběh našeho běžeckého serveru behej.com je provázen překvapivým zájmem, což nás pochopitelně velmi těší. Otázkou zůstává, jak kombinovat naše blogy (Tučňákův a můj) s takovým serverem jako je behej.com. Pokud se nad tím zamyslíme, ono je to vlastně velmi jednoduché. behej.com by měl zůstat do jisté míry profesionálně vypadajícím serverem, řekněme něco jako česká umírněná podoba Runner's World nebo podobně. Tudíž zádné přehnané osobní výlevy typu „vyběhl jsem, prošil jsem se, doběhl jsem“ (ty patří do blogů), ale informace, různé zajímavé reportáže, testy (snad) běžecké výbavy apod. Pevně věřím, že s osobním blogem je behej.com takříkajíc komplementární. Zatímco si na osobním blogu mohu dovolit prakticky všechno, na behej.com pochopitelně nikoli. Nicméně využiji tragédí blog k tomu, abych tu a tam behej.com jaksi „z boku“ v osobní rovině komentoval. Koneckonců je to pro běžného čtenáře (kdo o to stojí, pochopitelně ;) možnost se dovědět něco z pozadí behej.com.

Hned první týden provozu behej.com jsem dostal docela dost otázek, které měly některé společné rysy. Proto jsem zde sepsal některé FAQ, neboli často kladené otázky. Snad se hodí.

Proč jste se pustili do serveru?

Po nějakých zkušenostech a nečekané čtenosti našich velmi osobních běžeckých blogů jsme dospěli k názoru, že na trhu místo pro takový server opravdu je. Spousta lidí běhá a zoufale shání informace o vybavení, tréninku, závodech apod. Se skromnou myslí se domníváme, že zatím žádný z existujících českých běžeckých serverů neposkytuje čtenáři dostatečně komplexní informaci a službu. (Aniž bychom pochopitelně chtěli práci našich kolegů podceňnovat, to v žádném případě.)

Dalším faktorem je něco, co já nazývám „bídou českého běhu“. Publicita věnovaná tomuto nejpřirozenějšímu pohybu je opravdu minimální a je to velká škoda. Pokud se nám podaří tento neblahý stav (srovnejte například s cyklistikou) alespoň trochu napravit, pak behej.com plní svou misi…

Můžu spolupracovat?

Samozřejmě. Zejména jsou pro nás cenné informace a reportáže z lokálních závodů včetně výsledků. I grafik by se jistě hodil ;) Pokud máte chuť, určitě nás kontaktujte a nějak se domluvíme! Ze začátku prosím ale počítejte, že neumíme platit žádné honoráře, neboť nemáme ani korunu ;)

Je to komerční server? Chcete vydělat prachy?

behej.com nezačíná jako komerční server. V tuto chvíli nechceme řešit, kterým směrem se vydá, ale je dost možné, že se komerčním stane. Na druhou stranu určitě nechceme, aby čtenář hledal pidičlánky mezi megareklamami. Je to prostě o oboustrané výhodnosti. Tak či onak ale není naším primárním cílem jen vydělávat peníze. Mezi námi – vzhledem k velikosti českého trhu se ani nedomnívám, že by to také nějak výrazně šlo… ;)

Co bude s tragédím blogem?

Bude pokračovat. Sice teď mám nějak problémy s motivací (prostě není tlak v turbu ;), ale maraton určitě zkusím. Pokud se to podaří, uvidí se co dál.

Proč je diskuse behej.com přesměrována na původní tragédí fórum?

S přesměrováním je to sice pravda, ale jak jste si všimli, „Aerobně tragédí fórum“ jsme přejmenovali na „Nejen běžecké fórum“ jako společné fórum behej.com, aerobnitraged.com a tucnak.flasite.cz. Má to dva hlavní důvody. Prvním je fakt, že na fóru už je spousta cenných příspěvků a nebylo by úplně triviální všechno migrovat, práce máme i tak dost. Další výhoda je to, že pokud je diskuse fyzicky umístěna na jiném serveru (http://www.a­erobnitraged.com/fo­rum/), pak odhlehcime behej.com. Uvidíme, co se z toho do budoucna vyvine…