Archive for Duben, 2006

Tak za kolik to dáš, Lanci?

Neděle, Duben 23rd, 2006

Jak je již všeobecně známo, Lance Armstrong se rozhodl běžet maraton na podzim v New Yorku. Ostatně to není zas taková pekelná novinka, protože o tom několikrát mluvil i před koncem své cyklistické kariéry. Lance už není sportovec, je spíš celebrita, což mu zřejmě není co závidět. Nebude si moci maraton užít ani trochu v anonymitě a spíš bych řekl, že pozornost médií směrem k němu bude stejná nebo větší, než k samotným favoritům závodu. Není to dobře, ale svět je prostě mediální… ;)

Jsem velmi zvědav, za kolik Lance maraton dá. Názory se různí, Armstrong koneckonců není první sportovec, který si po skončení kariéry chce střihnout maraton. Z poslední doby je známý příklad dalšího čerstvého důchodce, obrovského bojovníka a mého oblíbence Laurenta Jalaberta, který maraton dal za 2:55. Koneckonců i Armstrongova bývalá žena Kristin již maraton dala, a to za pro mě neuvěřitelných 3:45 (!).

Zatím jsem nezaznamenal téměř žádné tipy na Armstrongův čas, kromě článku na iDnes, kde cylistický lékař Karel Martínek řečený Karlos říká: „Záleží, kolik času věnuje přípravě. Vytrvalostně na tom bude dobře, ale běh a kolo nejdou dohromady, přece jen se zapojují jiné svalové skupiny,“ uvažuje cyklistický lékař Karel Martínek. „Poběží-li v rámci reklamních aktivit, může ho dát pod čtyři hodiny. Když potrénuje, zaútočí na tříhodinovou hranici.“ Při všem mém velkém respektu ke Karlosovi říkám: jsi vedle jak ta jedle, Karlosi…

Lance má mimořádné fyziologické předpoklady, zcela jistě větší, než Laurent Jalabert. Proti němu má tu výhodu, že je bývalý a velmi slušný triatlonista, takže tělo by si jednak na běhání mohlo vzpomenout a jednak borec ví, jak na to. Neumím si představit, že Lance by běžel lehce pod čtyři hodiny. To leda tak tak v oblečku mikymauze s logem Discovery Channel včetně tradičních mikymauzích bot… Ani tři hodiny se mi nezdají reálné, to by nesměl moc trénovat a to u něj vzhledem k buldočí povaze asi nepřipadá v úvahu. Myslím že nepotrénuje extrémně moc, ale dost na to, aby si střihnul opravdu dobrý čas. Já tipuji 2:29:11. Kolik tipujete vy? ;)

Bakovský půlmaraton v obrazech

Pondělí, Duben 17th, 2006
Keke a Papaaya běží jak o život

Jak jsem už psal, na Bakovský půlmaraton jsem šel vyloženě na čumendu a hlavně fotit. Tragéd tým měl velkolepé zastoupení a já jsem konečně kromě Kekeho a Tučňáka poznal i jiné tragédy skutečně osobně, nikoli jen virtuálně. Na oplátku oni poznali mě, protože někteří se přiznali, že již přestávali věřit, že vůbec existuji ;)

No ale k věci: výsledky a později i obrázky se objeví na behej.com, ale přesto si obrázky můžete užít už teď v tragédí galerii zde. Tak si je užijte!

Teče voda aneb jaro je tu… konečně!

Středa, Duben 12th, 2006

Po návratu z Malorky (ještě o těch bezvadných dnech napíšu, ale teď není čas :/) jsem vyrazil běhat na své velmi standardní místo, neboli do lesa. Bez sněhu. Konečně!

Ale nebudete věřit, co mě potešilo úplně nejvíc. Vždycky vybíháme od vodárny, před kterou je pramen s pitnou vodou a kohoutek. Ten vodaři pochopitelně na zimu zavřou (odšroubují) a voda neteče. Dnes přijedu, koukám a nevěřím svým očím! Zatímco před odjezdem na Malorku se v lese díky sněhu ani nedalo běhat, teď se už les zelená a teče z kohoutku voda! Je jaro! To to ale trvalo. Taková kravina a člověk by nevěřil jak ho to nabije energií!… :)

Fotky z 1/2 PIMu v tragédích tričkách!

Sobota, Duben 1st, 2006

Kejmil byl tak moc laskav a dnes na 1/2 PIMu distribuoval první trička tragéd týmu, přičemž některá esa už v nich dokonce i běžela. Kejmil nelenil a udělal pár fotek, tak tu je máte, ať alespoň vidíte, jak tragédí tričko vypadá. Spadl mi kámen ze srdce, že ohlasy na tričko jsou zatím výhradně pozitivní, tak jsem moc rád. Já se vracím z Malorky v neděli, tak příští týden už budu fungovat normálně. Jinak další fotky z 1/2 PIMu najdete v galerii na behej.com. Tak se zatím držte! ;)