Archive for Červen, 2006

Víc než týden s bídným běháním

Neděle, Červen 25th, 2006

Minulý víkend jsme organizovali cyklistický orienťák dvojic pro necelých pět set lidí a mohu s čistým svědomím prohlásit, že to má na trénink a životosprávu skutečně destruktivní vliv. Za posledních necelých čtrnáct dní tři běhy, jedny kolečkové brusle a jedno kolo. Bída. Navíc ty vedra nejsou zrovna optimální pro běhání, na kole člověk alespoň trochu ofukuje… Zkrátka musím se co nejdříve vrátit k smysluplnějšímu tréninkovému režimu….

Přiznám se, že už jsem chvíli pokukoval po minulostředeční desítce v Praze (Běh olympijského dne), ale kombinace únavy z organizačního víkendu, pekelného vedra a neodmítnutelná telekonference v práci znamenala konec nadějím na můj první běžecký závod. Ale taky se přiznám, že jsem rád. Pokud by má první desítka měla být v takovém vedru, zcela jistě by to špatně dopadlo, anžto jak známo mé tělo velmi zle snáší teplo, natož vedro. A další demotivace mi opravdu netřeba :) Takže první závůdek teprve musí přijít….

Ovšem běžecký pozitivní zážitek mám ze včerejška. Vytáhl jsem poprvé svá nová Kayana syslená ve skříni už někde od podzimu, počkal jsem si na skutečný večer, kdy už takové vedro nebylo, a vyrazil po asfaltu podél řeky. A zas tak zlé to nebylo. Aniž bych chtěl, tempo se drželo na – pro mě – docela slušné úrovni a patnáctka padla raz dva, bez nějakých šílených mrákot. Teď už zase bude stačit jen trénovat…

Pochoďáky…

Neděle, Červen 11th, 2006

Už jsem si dostatečně ověřil, že pro úspěch (rozuměj doběhnutí) při maratonu prostě musím běhat o víkendu delší kousky. A je to hrůza a úděs. Díky tomu, že už nějakou dobu popobíhám, tak nějakou tu desítku ufuním i se skupinou, kterou jsem neměl šanci před rokem uviset. Ale co naplat, běhy nad řekněme dvanáct nebo třináct kilometrů…. tam jsou prostě lvi. Jak pro mé tělo, tak pro můj mozek. Mám z nich strach a běží se mi opravdu blbě. Od půlky května jsem běžel třikrát šestnáctku, včera osmnáctku. Maratonci se nad těmito kilometry jako dlouhými běhy usmívají, já nikoli.

Ještě včera jsem si myslel, že to nebyla poprvé až taková hrůza. Přestože bylo teplo (které mi tradičně fakt dělá velké problémy), tak jsem poprvé po doběhu nezaregistroval stavy, kdy se mi chtělo ulehnout do prvního příkopu… Dal jsem si záležet, abych běžel skutečně pomalu, abych se snažil doběhnout v pohodě. Což se povedlo. Sice ostudné tempo, ale šlo to. Horší už to bylo dnes. Osmnáctka udělala čest svému jménu a podepsala se na mně dokonale. Dnes jsem chtěl vyklusat přibližně 45minut a byl jsem rád, že se vleču. Pravda, na regeneraci bylo jen asi čtrnáct hodin, ale i tak. Bída. No nic, v trápení zvaném dlouhé běhy budu muset pokračovat až do chvíle, kdy o víkendu budou padat dvacítky a víc. Teď si to ale nějak představit neumím, neboť hic sun leones ;)

Ale abych zas zbytečně nepanikařil… ono se stačí podívat do tabulky naběhaných kilometrů a je rázem vidět, kde je problém. Jasně že se nemohu vymlouvat jen na svůj běžecký netalent, ale taky na to, že tam ty kilometry zatím nemám. Takže show must go on… :)

Obrázky z Mnichovohradišťské pětadvacítky

Neděle, Červen 4th, 2006

Občerstvovačka je makačka Mnichovohradišťskou pětadvacítku jsem skutečně běžet nechtěl. Jednak je to moc daleko, jednak jsem zcela správně tušil, že nastoupí tak padesátka chrtů, které bych viděl sotva na náměstí při startu :) Takže jsem vzal foťák a udělal pár obrázků, abych byl alespo něco platný. Pokud chcete, mrkněte do malé galerie. Obrázky tam nejsou pochopitelně všechny, takže pokud někdo máte zájem o svou fotku v plném rozlišení, napiše mi prosím číslo a já vás v tom půlgigu dat zkusím najít (ale přirozeně nazaručuji, že jsem ptáčka vypustil na všechny ;) Jinak běželi jste všichni parádně, gratuluji!