Okruh

Jak jsem v minulém příspěvku psal, minulou neděli jsem společně s Albertem využil k tomu, že jsme proběhli trať českolipského krosmaratonu, do kterého se pustím následující sobotu (doufám, neb nožka pořád bolí). Ne snad probůh celý maraton, ale jeden ze čtyř plánovaných lesních okruhů.

Okruh se běží v hodně příjemném borovicovém lese a je značený puntíky na stromech, tudíž se dá proběhnout prakticky kdykoli. My jsme byli navíc vybaveni orienťáckou mapou, kde Albertův kámoš vyznačil trať (se kterou má osobní zkušenost).

No, překvapení první. Je to skutečně KROSmaraton. Běh v lese je hodně příjemný, ale celkově výrazně náročnější než po asfaltu (kterého je tam cca 400m v jednom okruhu). Běží se vesměs po písčitých lesních cestách a je třeba říci, že písku je občas až až = nohy se trochu boří. Když připočtu klacky, šišky a tu a tam kameny, pak je třeba zkrátka dávat pozor kam se šlape. S přibývajícími kilometry to může být docela legrace.

Další věc jsou kopce. Určitě se nejedná o kopcovitou trať, větší stojka je tam vlastně jen jedna. Ale ejhle, ono se to nezdá, ale časté přebíhání minibrdků znamená, že nastoupané metry za jeden okruh se přiblíží ke stovce. Suma sumárum, nastoupané výškové metry nebudou daleko od čtyř set. A to už je sakra cítit. Takže to není zrovna žádná sranda ;) Uvidíme…

3 Responses to “Okruh”

 1. Keke napsal:

  Ahoj Velký Tragéd,

  pevne verím, že ani zranenie, ani pidivŕšky Ťa nezastavia v prekonaní 42 195 metrov. V sobotu Ti ako divák budem držať palce.

  Keke

 2. STJ napsal:

  Zdarec

  Taky držím palce, ať ti to vyjde. Trať je to, zdá se, pestrá, takže se aspoň celou tu dobu nebudeš nudit :)

  STJ

 3. Milan napsal:

  V podobném terénu (povrchem i profilem) běhám dost často,ale zatím až na jednu vyjímku max.35km.Ale ta vyjímka stála za to.Jak psal Standa-nuda to určitě nebude,ale zážitek ano.