To se při běhu nestane aneb tragéd Ullrich

Od kamaráda Roberta, výborného amatérského silničáře, jsem dostal následující link. (Nechápu jak mi to uniklo, cyclingnews.com čtu denně ;) O co jde? V druhé půlce srpna proběhl velký etapový závod Deutschland Tour, patřící do nové prestižní kategorie ProTour. Nakonec vyhrál LeviLeipheimer o pouhých 31 sekund před domácím horkým favoritem a věčným Armstrongovým vyzyvatelem Janem Ullrichem.

Zajímavá na tom je jedna věc. Druhý Ullrich prohrál velmi pravděpodobně klíčový etapový závod (navíc v „domácí zemi“ jak pro sebe tak pro tým) kvůli tomu, že mu mechanici opačně namontovali v poslední 31km dlouhé časovce přední kolo! Jedná se speciální časovkové přední kolo (viz. obrázek v článku), které má předepsaný směr rotace. Redaktoři CN objevili na fotkách tuto chybu a podle mailu od výrobce to znamená pro Ullricha zhruba 20 wattovou ztrátu. Z toho se dá opět poměrně snadno spočítat, že Ullrich s velkou pravděpodobností ztratil více než oněch kritických 30 sekund…

Inu, vše je možné. I u týmů s rozpočtem v řádu desítek milionů Euro… ;)

1,627 Responses to “To se při běhu nestane aneb tragéd Ullrich”

 1. Lubosh napsal:

  To je fakt, běh má své výhody. Když jsem si hodil do tašky před závodem dvě pravé boty, tak jsem si toho všimnul ještě před tím, než jsem si je rval na nohy:-))

 2. aerobní tragéd napsal:

  No jo, já vlastně zapomněl! :)) Ale aspoň to nejsou karbonový boty za padesát litrů jedna ;)…

 3. tomx napsal:

  Zase by jsi s těma botama stratil jen 30 vteřin. To není tak špatný :-)

 4. Shadow napsal:

  ad Lubosh – vlastne jsem si na vas v nedeli vzpomel… tady se ke kazdemu zavodu sjizdeji „potulni prodejci bezeckeho zbozi“… znackove kvality za vyborne ceny… takze ve vasem pripade by stacilo si klidne na miste odzkouset a koupit boty nove ;-))… ja vim, samozrejme to tak jednoduche neni, ale v principu by to slo.

 5. Lubosh napsal:

  V tom Žebráku, mám dojem, taky byli prodejci, protože to byl závod Českého poháru. Ale tolik peněz jsem s sebou neměl:-)) A i kdyby, v nových botech bych si asi nelajsnul běžet 25 km, z toho většinou z kopce…:-)