Srpen je fuč

V předchozím blogu jsem měl ve zvyku se vždy ohlédnout za minulým běžeckým měsícem. Tento zvyk jsem zde původně obnovovat nechtěl, ale pak jsem se rozhodl zcela jinak, neboť je občas poučné, osvěžující, nebo případně frustrující se ohlédnout zpět. Jediný rozdíl je v tom, že zde se budu dívat i na kolo, potažmo jiné aktivity.

Prvních čtrnáct dní srpna jsem se proválel u móóře, takže suma sumárum nic. Původně jsem přemýšlel, že bych běhal, ale příšerné vedro a lenost vstávat brzy ráno mi v tom zabránily. Proto jsem začal běhat až v druhé půlce srpna. Dával jsem si pozor, abych to nepřehnal zejména se vzdáleností, tečh naběhaných 55km za čtrnáct dní je pro začátek akorát. Ze začátku jsem si myslel, že začínám úplně z nuly, ale ono přece jen, tělo si začíná vzpomínat docela přiměřeně rychle ;) Snad to nějak půjde. Stejně tak jsem něco objížděl na kole, tektokrát jsem silničku nechal na pokoji a vyřádil se na horském kole. Ale samé krátké vzdálenosti, když vynechám přesuny na kole na chalupu apod.

Tento poslední přelomový týden srpen/září už byl zajímavý, kromě pátku každý den trochu tréninku. V pondělí sranda – „soukromé“ závody v MTBO. Pokud nevíte, co je to MTBO, mrkněte na mtbo.cz . My jsme v pondělí měli postaveny dvě asi půlhodinové tratě, je to trochu podobné cyklokrosu. Jede se nadoraz od začátku až dokonce, tudiž jsem si ozkoušel, co je to si absolutně zakyselit tělo. Ale kupodivu musím říci, že tento způsob pohybu mi vyhovuje. Tam se ještě nestihne tolik projevit moje vytrvalostní nedostatečnost, ale naopak mi to umožňuje předvést své přednosti, tudíž dynamiku..

Úterý a středa běhy něco pod deset kilometrů. Čtvrtek kolo, pátek pauza, sobota neděle též bajk, tentokrát na chalupě po jizerkách. Týden jsem tudíž neproflákal. Padlo tam (koukám z Polaru) skoro deset tisíc kcal. Takže pokračuju směrem aerobní vytrvalost a běhání…

Mimochodem, tuto sobotu mne po horách prohnali dva bajkeři, jeden z nich je kamarád Albert, který m.j. bezvadně popsal proces výběru běžeckých bot v Liberci u Nyče zde….

Comments are closed.