(Nejen) Tučňák to má za sebou!

Takže rychlá zpráva (čekal jsem ještě na fotky od Kekeho, ale asi zatím někde relaxuje, tak to nechci prodlužovat): Tučňák, Keke a ostatní staří známí mají Kladenský maraton za sebou. Keke pokud vím něco pod 3:50 (osobák) a Tučňák zvládnul svůj první maraton za 4:01:13! Moc gratuluju! .. a tak trošku pozitivně závidím. „Pozitivně“ proto, že nezávidím po česku „aby mu ta koza chcípla“, ale abych ji měl taky ;) No nic, ještě se musím posnažit. A proto: vítězem naší malé soutěže se stává majkl (tipoval Tučňákův čas na 4:02:25) a prosím ho, aby mne kontaktoval mailem a já se s ním domluvím, jak mu drobnou pozornost předám…;)

Zůstaňte na příjmu, Keke snad ještě pošle slíbené fotky, pokud teda teď neleží někde pod keřem. Btw, já ležím doma (asi) se zánětem nervu v ruce a je to dost úděsná zkušenost. :(

Malý apdejt 19:35: Tak, a máme tu nějaké fotky od Kekeho… akorát že poznám jen Tučňáka a to jen díky tomu, že mi ho Keke popsal a řekl, že je s ním na fotce… Plus Papaayu, protože mi to Keke taky řekl. Kdo jste kdo, abych aspoň věděl jak vypadáte? ;)

Skupinové foto! Keke a Tučňák Keke po doběhu Papaaya!!

… taky si myslím, že je zajímavé uveřejnit (bez autorizace a dalších komentářů) Kekeho mail v plném znění ;)) :

Posielam Ti najlepšie fotky z maratonu v Kladne. Výsledné časy pomerne dosť poznačila vysoká teplota vzduch, vlhkost vzduchu, priame slnko – niekolko úsekov sa bežalo priamo po asfalte a neboli kryté stromami.

Beželo sa osem kolečiek po 5km, striedavo lesoparkom a asfaltovou cestou. Oruh bol velmi pekný, prakticky po rovine.

Posielam Ti predštartovú fotku Traged Teamu, predštartovú fotku Keke + Tučňák, štart a dobehy. Bežec v žltom tričku je Papaya. Zhruba na polmaratone si tričkom odrel prsné bradavky tak, že krvácal až do konca. Muselo to střašne bolieť.

Cielovú fotku Tučniaka nemám, práve som grcal po dobehu na dráhe (no, skoro).

Výsledné neoficiálne časy – Ja: 3:49:50 PB
Tučniak – 4:01:13

Keke

Apdejt 20:40: Tak, a máme tu další fotky, první tři jsou od Tučňáka, ta poslední od dnes přihlížejícího Luboshe.

Keke dobíhající... Tučňák před startem mávající Tučňák dobíhající... Keke a Papaaya zhruba v půlce maratonu

Apdejt 11.září 21:00:Ještě jedna fotka Tučňáka v cíli, tentokrát od Mirka T.… plus apdejt v pondělí: ještě jedna fotka i s Papaayou…

Tučňák probíhá cílem!! Tragéd team i s Papaayou

705 Responses to “(Nejen) Tučňák to má za sebou!”

 1. papaaya napsal:

  kdyz se do toho traged team pusti, caakaa krev :)))) Keke dik za prvni reference z Kladna, za sebe muzu jen dodat,ze na triku ta krev vypadala sice hrozive, ale co do bolesti se to dalo vydrzet – zato ted (deset vecer) je ta bolest priserna..to bude noc. ;)

 2. Rosťa napsal:

  Papayo, ty nepoužíváš na ochranu prsních bradavek proti odření náplasti?

 3. Lubosh napsal:

  Rosťo, já taky ne. Asi dvakrát jsem to zkoušel, ale náplat vydrží jen do té chvíle, než se začnu potit, tedy dost krátce. A pak se odlepí. Naštěstí to vždycky bylo v pohodě, tak teď už si je ani nezkouším přelepovat. Někdo je asi na odření náchylnější více a někdo méně, určitě bude záležet i na druhu trička.

 4. aerobní tragéd napsal:

  Podle mého to znamená, aby sis oholil hruď, když si chceš lepit bradavky, páč ti to na chlupech prostě nemůže držet. S Moirou nebo jiným nátělníkem se mi to nikdy nestalo… ale taky neběhám dost daleko.

 5. Rosťa napsal:

  Neumím si představit, že se někdo potí víc než já, viděl jsi mě včera, a náplasti mi drží celý Maraton. Stane se to vždycky, když to nečekáš, mě se to stalo i s Moirou, po 35km. Na půlmaratonu ještě žádné náplasti nepotřebuju, myslím, že 35 je hranice, kdy začne všechno dřít. Včera jsem si rozedřel podpaží, poprvé v životě jsem běžel v nátělníku, singletu.

 6. Radek napsal:

  Bacha, i moira může být zákeřná, zvláště pokud tě těsně obepíná, což pochopitelně má. Ale poptejte se v lékárně, dneska se dělaj různý druhy náplastí a některé drží fakt pevně i na vlhkém „podkladě“ a přitom ani moc nebolí je pak sundat. Radek

 7. Svaťa napsal:

  Já jsem náplast zatím nepoužil. Problém jsem měl zatím asi jen dvakrát, ale nebylo to tak hrozné. Od té doby preventivně mažu podobně jako stehna. Pak již problém není, bez ohledu na to, jestli si vezmu třeba bavlněné tričko, nebo nějaké lépe odvodňovací… Zatím jsem nikdy nepoužil nátělník. Cosi mi říká, že bych si v něm rozedřel podpaží…

 8. Rosťa napsal:

  Tak já to společné foto vezmu zleva doprava podle nicků na konfeře: Spermophilus, Ondra, Miroslav Otava, Mirek Kostlivý, Keke, Radek, Tučňák, m.thums, Rosťa. Kam se při focení ztratili Coolinger a Papaaya nevím, Standa Pípal asi o společném focení nevěděl.

 9. m.thums napsal:

  Sakra klucí, to musím napravit, posílám společné foto i s Papaayou, který se rval jako lev a nejvíce se mi líbilo, jak se při tom smál….chi,chi

 10. papaaya napsal:

  miiro…to byl smich v zoufalstvi :D. Ale jsem rad, ze te to pobavilo :))) Jinak naplasti poctive pouzivam v bezich nad 2 hodiny. Tentokrate jsem prijel pozdeji, a na naplasti zapomnel – a vzpomnel si na 20 km pri povidani si s Kekem. A to uz bylo pozde. Jojo, za blbost se plati – jeste dneska se nemuzu bradavek dotknout :))

 11. m.thums napsal:

  To je OK, já si poctivě vše namažu a stejně jsem si odřel k…e, tak to mám také pro příště !!!!