Shrnutí za září aneb vstupujeme do podzimu…

… a doba podzimu se zatím daří, alespoň co se počasí týče. Já osobně jsem začal od ježdění na kole (už jen bajk, ne silnička), trochy běhu (20km+ týdně), až jsem se nyní usalašil na čtyřicítce týdně. V pracovním kalendáři jsem si vyhradil úterky a čtvrtky ráno tak, abych mohl pravidelně vyběhnout na lesní desítku. Zjistil jsem, že to chce pravidelnost, v tuto chvíli mi čas umožňuje čtyři tréninky týdně. V říjnu k tomu přidám pravidelný středeční spinning plus se určitě najde trochu času na to, abych vyrazil na kolo.

Za zaří jsem naběhal něco přes 120 kilometrů a ani to nebolelo. Teda – když nepočítám zde již omílané bolístky zvané úpon na pánvi a (snad) úpon stehenního svalu. Tu a tam se mi taky povedlo zrychlit a mám pocit, že to jde opravdu lépe, než loni. Tak uvidíme. Hlavně teď nic nehrotit a nemrzačit se. Běhat, běhat, jezdit, běhat.

V loňském blogu jsem psal vždy poučení za daný měsíc. Teď bych je asi měl psát taky, ale nějak mi to nejde od pomyslného péra. Proč? Protože mé zkušenosti z loňska a z letoška jsou neporovnatelné. Teď už prostě vím, co asi tak zhruba musím dělat, aby mé tělo nejak běžecky fungovalo. Přiznám se bez mučení, trochu se mi po tom běžeckém obejvování prakticky všeho stýská. Neznal jsem žádné weby, nevěděl jsem nic o tréninku, běžeckých botách, myslel jsem si, že naběhat osmdesát kilometrů měsíčně je hrozná darda… ;) Teď už to prostě není ono, ten pocit objevování a běžecká „tabula rasa“ v mozku byl prostě úžasný pocit ;)

P.S. Níže uvedené fotky jsem cvaknul tuhle ráno na své obvyklé desítce, abyste taky viděli, kudy běhám…

Ranní desítka Ranní desítka

633 Responses to “Shrnutí za září aneb vstupujeme do podzimu…”

 1. m.thums napsal:

  Ber to tak, že je třeba děkovat Bohu, za každý uběhlý kilometr a netrpět. MT

 2. running observer napsal:

  Moc pěkný komentář! Místo objevování věcí kolem běhání lze objevovat a být nadšen všedními pozorováními při běhu. Například, že narozdíl od července, kdy po cestách chodili velcí ježci, teď potkávám jen samé malé – ve velikosti mé otevřené dlaně… Prostě omladina… A teď k tomu ty barvy…

 3. Ale vždyť pořád je co sledovat na trasách! I v noci při svitu lamp se dají vidět úžasné věci. Přichází podzim a ty barvy kolem jsou úžasné. Nehledě na to, že v tom vzduchu už je cítit opravdu něco jiného než v létě. Běhání je naprosto bezkonkureční duševní očišťovač :-)

  Pokud se ti zdá běhání fádní, není na čase změnit strukturu tréninku?

  T.

 4. aerobní tragéd napsal:

  Jéhe, to jste mě blbě pochopili nebo já to špatně napsal. Běhání není ani náhodou fádní a souhlasím se všema diskutujícíma! Pro mne to je opravdu duševní (a samozřejmě i fyzická) vzpruha…. jen už prostě nemám každičký měsíc taková tréninková poučení jako jsem míval… logicky. Byla to doba objevování úplně zjevných a známých faktů…

 5. running observer napsal:

  Myslím, že si rozumíme :-)) Mám také za sebou stejné objevování sebe sama a toho všeho kolem běhu… To, když jsem prodloužil trasu z 3 km na 4 km a sledoval, kdy mě začne bolet lýtko… Neměl jsem ale takovou dobrou cyklistickou průpravu…

 6. running observer napsal:

  No když vidím ty fotky, tak trochu závidím: takovou krajinu si obvykle mohu dovolit maximálně jednou za týden… ale to by mi bylo líto tam běžet jen desítku :- ))

 7. STJ napsal:

  Ty fotky jsou skvělý, taková trasa lesem je něco, jako povolený psychický doping :). Mimochodem když už jsme u toho pozorování přírody za běhu – nemohl jsem si nevšimnout jak se to v polích hemží křečkama, hrabošama, nebo něčím podobným. Někdy to utíká až když to uvidí můj stín. Myslím že se chodí na silnici opalovat. Přede mnou utečou, ale před autem to kolikrát nestihnou…

 8. ALENA napsal:

  Opravdu krásné fotky… tam to musí běhat samo :-)))))

 9. Rumba napsal:

  kde to bylo focený??

 10. aerobní tragéd napsal:

  Kde to bylo focený? Tam kde bydlím, neboli nedaleko od Mladé Boleslavi. Je tam gigantický les, který se táhne skoro 60km směrem na západ (bývalý vojenský prostor Mimoň-Ralsko).

 11. Rumba napsal:

  vypadá to jako na Klokočce

 12. Rumba napsal:

  cesta směr Bělá tam chodim taky běhat,jestli to je teda ono

 13. aerobní tragéd napsal:

  To: Rumba. Trefa! ;)

 14. Rumba napsal:

  kam tam chodiš běhat přesně? jezdim tam skoro každej den

 15. aerobní tragéd napsal:

  Od vodárny nahoru k bílýmu kříži a do lesa…

 16. Rumba napsal:

  jo jo přesně to běhám taky akorát někdy bežim lesem už od ty první křižovatky

 17. aerobní tragéd napsal:

  taky, taky… tak když tak pošli mail a můžem někdy vyrazit spolu, jestli teda neběháš nějaký mordy… ;)

 18. Rumba napsal:

  jo mail zašlu ted běhám lehce bolej mě trochu kolena ale mužem někdy zajít--donaldooo@seznam.cz