Dělejte stále nové chyby…

… Tento citát jsem si vypůjčil od známé (a sakra dobré) venture kapitalistky Esther Dyson a určitě to je ten správný citát, který by se dal použít na můj právě uplynulý týden. Chorobu jsem zvládl při vší skromnosti skvěle. Přestože mi v pondělí a v úterý bylo opravdu blbě (dokonce jsem půldny ležel doma v posteli a fakt mi to pomohlo…) a rýma mi tradičně vlezla na průdušky, zřekl jsem se přiblblých chemických experimentů jako loni a léčil se megadávkami céčka spolu s hektolitry čajů různého druhu, které jsem si trochu osladil (normálně to nedělám, ale bezvadně to pomáhá tvorbě hlenu k odkašlávání). Jediný podpůrný lék, který jsem použil, byl osvědčený sprej Bioparox v mírných dávkách, který mi opravdu pomahá na suchý draždivý kašel… A hle, všechno zabralo, ve středu už mi bylo lépe, ve čtvrtek pak už opravdu dobře. Suma sumárum. Pět dní běz běhání…. Tak tohle bylo všechno o neopakování těch starých chyb, mám ze sebe radost! ;)

No, a teď k těm novým chybám. Přesně podle plánu jsem v pátek vyrazil se po pěti dnech rozběhat. Běžel jsem s Alešem a Vláďou, kterým chvílema stačím (když jsou tolerantní). nicméně jogging to není. První kilometr a půl se mi překvapivě běželo neuvěřitelně lehce, jako by snad ani žádná nemoc nebyla, prostě radost.… A pak mi ruplo v kouli. Do následovného asi kilometrového stoupání jsem to napálil, jako kdyby mi u zadku hořela koudel…. Proč? Nevím, snad jen proto, že se mi běželo tak dobře. Utéci klukům je nemožné, Vláďa má maraton sice před časem, ale za méně než 2:20, a Aleš bez systematického tréninku za 3:10 ;) Prostě jsem kopec namakal… aby mi nahoře šíleně a logicky ztvrdly nohy… takže jsem chlapce vypustil do lesa, běhal si sám, občas je potkával, abych je pak zas vyslal na delší trať. Bylo z toho něco přes desítku a nakonec to přes ty ztvrdlé nohy nebyla taková hrůza… Bohužel, další chybku jsem udělal doma, když jsem se nedostatečně po běhu napil = průšvih s regenerací, to už mám ozkoušeno.

Zato v sobotu…. Původně jsem měl jet již zmíněný MTBO cyklozávůdek na zakončení sezóny, který jsem ale plánovitě vypustil, tolik rozumu zas mám… Nicméně organismus přece ještě na výkon v pátek připraven nebyl a v sobotu na mne sedla taková únava, kterou už dlouho nepamatuju… Spal jsem deset hodin, nakonec jsem na MTBO jel jen fotit a byl jsem rád, že vůbec stojím na nohou…. Ale únava nebyla toho známého nepříjemného „nemocného“ charakteru, ale taková ta živočišná, skoro až příjemná, kdy se vám samy zavírají víčka únavou… Tudíž běhání včera ani náhodou.

Dnes odpoledne jsem vyrazil běhat… před tím jsem byl opět ospalý, naschvál jsem si změřil z legrace tlak (nejsem hypochondr, ale když už doma ten tonomentr máme…;), protože jsem by jak mrtvola poháněná větrem. Já totiž trpím na nízký tlak, zatímco si to někteří mí blízcí nespravedlivě vysvětlují že jsem línej jako vepř :)… 75 na 45. Fuj, nebylo se co divit, byl čas vyrazit do lesa. Hrníček zeleného čaje a nádherné počasí vykonalo své. Běželo se mi úžasně, tu a tak jsem zrychlil na 5min. na km, prostě pohoda. Něco přes desítku, standardní okruh, dal jsem ho téměř o pět minut rychleji než obvykle. Jsem zpátky…!

P.S. Dnes to vzhledem k počasí nešlo jinak než si s sebou vzíít foťáček… tak zase tři fotky z mého obvyklého okruhu… snad tím neprudím… ;)

Běhání na podzim je prostě bomba Běhání na podzim je prostě bomba Běhání na podzim je prostě bomba

1,701 Responses to “Dělejte stále nové chyby…”

 1. to počasí teď fakt nemá chybu! A ty barvy všude kolem. Krása.

  jsem rád, že jsi zase fit.

  čau

  T.

 2. m.thums napsal:

  Nádherná krajina, co takhle zorganizovat nějaký Tragédí závod ?

 3. aerobní tragéd napsal:

  Nedaleko od nás se běží Bakovský půlmaraton (tuším duben), můžete všichni přijet ;)

 4. Lubosh napsal:

  Bakovsky pulmaraton jsem chtel bezet uz letos, ale trochu hloupe jsem dal prednost 1/2PIM, ktery byl o tyden driv. Pokud bude nejak rozumne zarazen do terminovky, rad bych ho zkusil.