Nový blog je tady!

No jo, no. Já to prostě nevydržel. Necelé tři měsíce stačily k tomu, aby jsem opět začal mít ony pomyslné roupy a pokusil se po Maratonském deníku aerobního tragéda založit další blog. Proč? Protože mi psaní prostě chybí. Protože mi chybí kontakt s onou virtuální partou, kterou původní blog pomohl stvořit. Koneckonců docela živá Tragédí běžecká emailová konference je toho snad důkazem. Nicméně jsou tu určité odlišnosti od Maratonského deníku.

V prvé řadě, Maratonský deník aerobního tragéda jsem (tedy alespoň ze začátku) psal hlavně pro sebe jako prostý deník člověka, který zblbnul a připravuje se z nuly na maraton. Tehdy existovalo pouhé vědomí možného čtenáře, které se teprve časem přetavilo na reálného čtenáře… Tentokrát skromě doufám, že si tento nový blog svých alespoň pár čtenářů najde, alespoň tedy virtuální kamarády, kteří se na naší již zmíněné emailové konferenci pohybují.

Další odlišností by mělo být to, že původní Maratonský deník tvořil jakousi „story“, která nejak začala, nějak postupně gradovala a nějak skončila. Příběh byl o přípravě na maraton a maratonu samém. Jenže. Nikdy nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Psát další story o tom, jak se znovu připravuji na maraton (ev. jak si zas nabiju hubu) by bylo poněkud nudné. Ano, dám si nějaké cíle a budu psát deník, který se nadále bude objevovat v rubrice Tragédův deník. Ale to by měla být jen jedna skutečně časová linka blogu. Postupem času by měly vzniknout další rubriky, o kterých teď až tak jasno nemám, ale ono se to nějak vyvrbí… a nebo taky ne a blog zhyne. Koneckonců, vždyť už jsem přece psal, že dnes je převaha autorů (a grafomanů?;) nad čtenáři.

Pokud se bavíme o jiných rubrikách, určitě bych tu a tam chtěl ve vší skromnosti komentovat některá témata spouvisející se sportem, jako je trénink a různé zkušenosti s ním spojené, sportovní události, mou milovanou cyklistiku (pozor tento blog už není jen o běhání!;), různé technické prostředky a tak dále. Uvidíme. Doufám, že se mi blog nepodaří „rozpliznout“ tak, že to bude vše nepřehledné a nečtivé.

Jak jste si jistě všimli, používám nové technické zázemí. Blog má svoji doménu, svůj vlastní systém, není provozován na Bloggeru ani na jiném veřejném blogovacím systému. To vše díky veliké laskavosti kamaráda tangera, který mne tento svět publikačních systémů pootevřel (díky, tangero!). Mimochodem, to dává možnost publikovat na blogu nejen mně, ale i někomu jinému (co takhle tragéd team, zasvěcení vědí… ?;)). Vše se uvidí. Grafická stránka blogu není jistě zatím úplně super (= děs běs, šablona okopírována ze standardu), což je způsobeno tím, že tomu prostě nehovím a musím se postupně učit nebo se případně spolehnout na něčí pomoc.

Toť pro začátek vše. Pro ty, kteří mne neznají, přidávám pár linků, ze kterých by vše mělo být jasnější…
Původní blog zvaný Maratonský deník aerobního tragéda
Vysvětlení, proč deník a proč aerobní tragéd
„Návod k použití“ původního blogu
Tragédí běžecká emailová konference (Dnes již nahrazena novým diskusním fórem.)

Váš aerobní tragéd, kdesi ve středních čechách, letního večera devatenáctého srpna dva tisíce pět

578 Responses to “Nový blog je tady!”

  1. Dobré zprávy…velmi dobré zprávy!

    Tak ať ti to píše tak jako v minulém blogu!

    Měj se fajn a ať ti to běhá a jezdí!

    Tučňák na silnici

  2. dochtor napsal:

    ahojky , celé léto jsem navštěvoval tvůj blog , čekal a těšil se ,kdy opět začneš , konečně, faj. už jsem myslel že jsi zatrpknul . Místy se trápím se stejně jako Ty , proto jsou mi Tvoje texty velmi blízké. Dobře se to čte.Jsem asi o dvacku starší , tak mě dělá problém stáhnout kilák pod 5 min. Jo , ty objemy ,kde na ně vzít čas. zdravím a těším se na květen. dochtor