Odpočívat…

Původně jsem si myslel, že zvládnu za tehle týden šest tréninků včetně spinningu. Nakonec to bylo jen pět a myslím, že je to dobře. Jak už jsem psal, v úterý jsem běhal, ve středu spinning, ve čtvrtek jsem zase běhal (z původně odpočinkového tempa až zas tak odpočinkové nebylo) a v pátek jsem vyrazil s Alešem a Vláďou. A bylo to blbý. Jednak jsem byl unaven jak z běhu, tak z pekelně z práce a navíc k tomu nevyspání. A na to jsem jak známo dost háklivý. Nebudu to prodlužovat, neběželo se mi dobře, po čtyřech kilometrech jsem kluky pustil, nemělo to smysl. Nakonec byla desítka za 57 minut a i když druhá půlka byla docela v pohodě, nebylo to prostě ono.

Proto jsem udělal státnické rozhodnutí, sobotu vypustil a hlavně se pořádně vyspal s tím, že jsem věděl, že dáme dnes v neděli o chlup delší běh (zatím jsem od srpna běhal maximálně dvanáctku). Delší běhy už začínají být třeba. Krásné nedělní ráno, přijel Keke, sešli jsme se ve čtyřech, prostě pohoda. Prvních pět kilometrů se mi neběželo úplně super, ale zase ne žádná bída. Pak jsem kluky pustil na trochu delší smyčku a klusem počkal na dalšího běžce Béďu, který za námi vyrážel s drobným zpožděním. S Béďou jsme zvládli nakonec patnáct kilometrů. Kluci nás nedoběhli, jejich smyčka byla relativně dlouhá a my s Béďou jsme se až tak neflákali, běželi jsme tempo od 5:20 do 5:50, což je normáně na mne vcelku svižné, ale dnes mi to po sobotním odpočinku nedělalo žádné potíže, naopak. Měl jsem pořád pocit, že nohy by šly ještě o dost rychleji… zajímavý to úkaz. Dech klidný, prostě radost. Trochu jsem se bál poslední pětky, přece jen, běhám pořád jen ty desítky, ale žádný problém se nedostavil… Naopak, poslední dva kiláky jsem cvičně naplálil a poslední šel za 4 minuty, což je na mne tempo vskutku raketové… Navíc jsem měl takový (jasně že falešný ;) pocit, jako že by člověk mohl běžel donekonečna. Znáte to, prostě to sedlo. Jsem velmi příjemně unaven a velmi spokojen, na to, že jsem týden po marodění… jen aby to vydrželo ;)

4 Responses to “Odpočívat…”

  1. petrp napsal:

    Čau Tragéde. Je to sice mimo téma, ale Tvůj oblíbenec Dean Karnazes poskytnul svůj playlist hudby, kterou si při běhání pouští do uší. http://www.run­nersworld.com/ar­ticle/0,5033,s6–5­1–0-0–8500,00.html Moc toho není na to, kolik toho naběhá. Asi rád poslouchá dokola to samý…

  2. rastef napsal:

    První (aspoň moje) pravidlo tréninku říká: „Výkonnost se nezvyšuje během tréninku, ale během odpočinku po tréninku!“ Proto všeho s mírou…

  3. aerobní tragéd napsal:

    To: petrp. Dean Karnazes není můj oblíbenec ani neoblíbenec, jen jsem od něj četl tu knížku. Jinak o linku vím, psal jsem o něm v recenzi na iPod Shuffle. Ale dík! ;)