Shrnutí za listopad aneb ve jménu rytmu

V prvé řadě, uprostřed listopadu skončil ten úžasný běžecký podzim, napadl i nějaký ten první sníh a bylo na čase vytáhnout nové krosové běžecké botky. Toto shrnutí ostatně píšu na chalupě v Jizerkách a je tu už dobrých čtyřicet čísel sněhu. Zkrátka zima začala.

Zatímco říjen byl ve jménu potýkání se s únavou a čtenáři blogu do mne hučeli, že to přeháním, tak v listopadu jsem našel svůj rytmus. Tedy tři běhy týdně. Prakticky vždy jsem dal dvě desítky týdně plus trošku delší běh o víkendu, t.j. patnáct kilometrů a něco. Díky okolnostem mi většinou vypadl i středeční spinning, což je vlastně o další trénink méně.

Tohle všechno má svoje dobré stránky i špatné stránky. V prvé řadě, únava je fuč, jsem daleko více v pohodě. V druhé řadě, zlepšily se mi moje vleklé potíže. Podivný úpon na pánvi dal prakticky pokoj, jen tu a tam ho cítím. Ten druhý úpon (teda doufám, že je to úpon) jdoucí z nohy kolem třísel kamsi do podbřišku mne sice ještě pobolívá, ale daleko méně než tomu bylo dříve.

Špatná stránka je ta, že tři běhy týdně jsou málo. Prosinec bude ve znamení přidání plynu, akorát musím vymyslet, jak to zvládnu časově. V prvé řadě chci zvyšit počet běhů na čtyři. V druhé řadě by se kromě spinningu mohl objevit už jiný kros trénink, třeba běžky, uvidíme.

V listopadu jsem i přes volnější režim dal v podstatě zlehka přes stopadesát kilometrů. Není to moc, ale zase se snažím na to koukat realisticky. Ještě před pár měsíci jsem se na tento objem dostával opravdu se sebezapřením… V každém případě bych byl moc rád, kdyby se v prosinci v kolonce naběhané kilometry objevila dvoustovka, protože leden bude měsíc, kdy začnu se strukturovanou přípravou. Na druhou stranu, v prosinci strávím určitý čas mimo a hlavně taky na horách, což tu dvoustovku nestaví do moc realistického světla. Uvidíme.

2 Responses to “Shrnutí za listopad aneb ve jménu rytmu”

  1. pinus napsal:

    Tri behy tydne malo? A na co to vlastne trenujes? Maraton za 3:00? Je to samozrejme individualni, ale mne prijde, ze kdybych behal casteji nez utery-ctvrtek-sobota, tak se za dva mesice zatavim.

    Ad prosinec a hory – vytahni bezky, kilometry do sebe dostanes taky a usetris klouby. Krome toho posilis i ostatni telesne partie, coz neni vubec na skodu. A co muze byt na bezky lepsiho nez Jizerky…

  2. forest napsal:

    na běžky??? jedině Beskydy – nikde jinde není absence rovin!