Tréninkový plán & frrrr….

V minulém příspěvku jsem psal, že od ledna již běhám podle tréninkového plánu směrovaného na PIM v květnu. Příprava tréninkového plánu byla a je poučná práce. Nejdříve jsem si do plánu nasázel nejaké cesty o kterých už teď vím, přičemž tam pochopitelně nemohou být cesty a jiná narušení, o kterých zcela jistě teď nevím. Teprve následně jsem „okolo“ těchto cest začal obalovat jakž takž strukturovaný trénink, který by alespoň trochu měl respektovat mé časové možnosti…

A řeknu vám, nebude to tedy žádná sranda, když to takhle vidí člověk černé na bílém… moc by mi prospělo volno až do května, aby by se člověk na to pořádně mohl soustředit, ale to asi nepůjde…. Lubosh mi po shlédnutí mého plánu řekl, že problém jsou ona přerušení plánu, že vlastně začínám po přerušení tréninku vždy jakoby znova… ale co, mně přece jde pouzeo to maraton uběhnout… tak uvidíme. Každopádně můj tréninkový plán je pro zájemce k nahlédnutí zde.

První přerušení tréninku nastává hned dnes, v noci odfrčím kamsi daleko do hadích prdelí, sice si nové Kayana beru s sebou, ale nedělám si iluze o běhání. Vzhledem k časovému programu to s běháním už dopředu vidím fakt černě. Vracím se příští sobotu, do té doby nebudu bohužel ani na mailu. (Sponzorovat operátory předraženými mezinárodními GPRS tarify nehodlám;)

Takže se zatím mějte a kdybyste to čirou náhodou nezaregistrovali, tak Shadow je zpátky, tentokrát až dáááleko za mořem!

31 Responses to “Tréninkový plán & frrrr….”

 1. Pubi napsal:

  Myslim, že ten plán na uběhnutí maratonu bohatě stačí. Akorát jsem nepochopil, že u Bakovskýho půlmaratonu máš napsáno jenom 8 km a pak další den 21 km – neni to překlep?

 2. aerobní tragéd napsal:

  Není to překlep. Nepoběžím půlmaraton po Mallorce, to by mne zabilo. Půjdu jen na čumendu, asi ;) Nemám to daleko.

 3. Pubi napsal:

  To je škoda. Nějak menší závod by to před maratonem chtělo.

 4. STJ napsal:

  Souhlasím s Pubim. Zkušební závod je dobrej, zjistíš tam jak jsi aktuálně na tom s kondicí, a můžeš psychicky trénovat „nepřestřelení začátku“ v podmínkách postartovní euforie :) Máš předběžně nějakej čas, na který ten PIM poběžíš ? (já plánuju držet zuby nehty průměrné tempo 6min/km, takže čas cca 4:12 hod)

 5. aerobní tragéd napsal:

  Po zkušenostech z minula si nestanovím raději čas… ale kolem obdobného tempa bych se taky rád držel, ale je mi jasný, že ho neudržím celou dobu.

 6. Jitka napsal:

  Hmm, to nepojedeš na 1/2PIM, škoda. Ale kolem 16.4. – nevím přesně – by sis mohl dát u nás běh kolem Hluboké – 25 km, běžely jsme ho s Klárkou před rokem tréninkově, je dobře načasovanej před maratonem. Běhají tam sice samí chrti a jen hrstka tragédů na chvostě, ale to je fuk. Jitka.

 7. Beet napsal:

  Tréninkový plán vypadá v pohodě. Myslím si, že by to mělo celkem v klidu stačit. Možná bych zařadil jeden (alespoň jeden) běh delší než 30 km (tak 33–35km). Já bych (nebo budu??!) trénoval podobně. Hlavně se snaž, aby těch vícedenních přestávek bez běhu bylo co nejmíň a co nejkratší.

 8. Mirek Kostlivý napsal:

  Nevím, jestli 30km dlouhý běh 14 dnů před PIMem není moc, chtělo by to aspoň o týden dříve. 35km (36km) jsem zařadil před marathonem jenom jednou, takže to nemusí být nezbytné. Je to spíše dobré psychicky, když to v „pohodě“ člověk uběhne ve speciálním tempu (jak chce rychle běžet marathon), tak mu stoupne sebevědomí.

 9. mIREK napsal:

  No já sem o půlmaratonu uvažoval, na PIM určitě půjdu, ale na přelomu března a dubna chci jet do Jordánska za kamarádem na cca 2–3 týdny a 7. dubna 2006 se tam zrovna běží závod Ammán → Mrtvé moře (http://www.de­adseamarathon­.com) o kterém mi kamarád vyprávěl. Je tam několik kategorií, půlmaraton, maraton a ultramaraton na 50km. No a jelikož jsem už maraton 6× uběhl, tak mě láká celkem ta padesátka ;-) Je to docela maso, ale zase něco nového a 8km navíc bych měl vydržet i když místní počasí a teplota a vlhkost vzduchu bude určitě peklo… Píšou že závod začíná v 6:30 ráno kdy je teplota okolo 15 stupňů a při doběhu je teplota okolo 32 stupňů… Což je hóódně a já teplo nerad, ale je to výzva ;-) Dneska jsem začal lednový trénink, jelikož minulý týden jsem měl strašně moc lítání, nová práce a tak, vánoce se na mně také podepsali, ale 15,5 km jsem si na tom místama ledu dal za 1:24:50 tak jsem trošku spokojenej, čekal jsem to horší… Spíš chci teď začít běhat ráno okolo pátý až šestý, ale to je tma a zima, takže to bude maso… Máte někdo zkušenosti s takto brzkým ranním běháním? Jak se vykopat z postele? ;-)

 10. to miREK: já tak běhám. Občas je to docela maso a těším se na jaro, kdy už bude ráno vidět (alespoň trochu). Z mé zkušenosti to chce rukavice, správně nastaveného budíka, trochu posunout večerku a moc se nedívat, jak je venku tma a zima. Pak už to jde a musím tomu přiznat i teď v zimě jisté kouzlo.

 11. mIREK napsal:

  Nejsi potom přes den unavený? Bojím se abych přes den neusínal v práci ;-) No spíš to budu muset brát jako lehčí tréninkové běhy a delší nebo rychlejší „zabijáky“ si nechat na víkendy…

 12. Jitka napsal:

  To Mirek Kostlivý – někde jsem četla, že poslední běh 30 km by měl být 1 měsíc před maratonem. Pak už jen 1 x týdně dvacka. Zatím jsem to tak vždycky udělala a celkem to snad fungovalo.

 13. ALENA napsal:

  Pro Mirka: také jsem tak občas běžela… Nejhorší na tom všem je vstát a překonat to… Pak už to jde samo a člověk se cítí fakt bezvadně. Doporučuji širokým obloukem obíhat zastávky :-) Lidi dost vyděšeně civí a nechápou :-))

 14. miREK: unavený? Nejsem! Naopak přijdu do práce a endorfinem pohazuji nechápající kolegy! Jde jen o zvyk, ráno běhám i úseky a kopce…večer chodím spát cca kolem 11 a nemám problémy.

  Jak píše Alena, jde jen o to vstát.. :-)

  T.

 15. pinus napsal:

  Mne se loni osvedcilo zaregistrovat se do Virtualniho treninku, na ktery je odkaz ze stranek PIM – lze zvolit treninkovy plan podle toho, jak se clovek citi, a potom mate prehled o prubehu (lze tam vkladat i nabehane davky, i kdyz to jde do excelu taky) a kazdy den chodi email s dennim treninkem.

 16. mIREK napsal:

  No jsem dneska po té patnáctce nějakej lehce rozlámanej, ale na druhou stranu mám tyhle pocity rád, jelikož cítím svoje tělo a je to pocit boje nad lhostejností ;-) Ovšem odpoledne mě začalo bolet v krku a tak teď čajuju a jdu si lehnout…

  Ráno pokud vstanu bych si chtěl dát takovou desítku, ale nevím jak ze světlem, jelikož já běhám podle Vltavy a ještě tam je místama lesík, takže tam není vidět ani na krok… Zkusím to po silnici, tam je aspoń vidět v dáli svítící Kralupy ;-)

  Dneska jsem si objednal nějakou lehkou svítilnu na hlavu :-), tak doufám, že přijde co nejdříve…

 17. nám se při běhání po silnicích (jsou to jen okresky) osvědčila v poslední době klasická blikačka z kola. Vezmu do rukavice, když něco jede, začnu blikat. Auta nás vidí hodně brzy a ve spojení s reflexními pruhy na nohou to je dostatečná ochrana.

 18. mIREK napsal:

  O něčem takovém jsem také přemýšlel, ale já spíš řeším problém „vidět“ aspoň před sebe a nezabít se, hlavně teď když jsou po krajích kusy ledu… Přes den to jde, ale ráno když nic nevidím to je o přežití…

 19. Ja bych řešilsouběžně i problém být DOBŘE viděn. není to žádná sranda a stačí jeden rozespalý řidič…..Ani nedomýšlet.

  jakmile začne být po ránu tochu vidět, už to bude zase lepší. Ale opravdu to cche max. opatrnost.

  T.