Zpět a pozadu s plánem…

A jsem po týdnu zpět. Když jsem si zpětně přečetl kometáře k minulému zápisku, zejména pak ten od mIREKa, tak jsem se docela pobavil. mIREK píše o Dead See Marathonu, neboli maratonu u Mrtvého moře. Sranda je, že prakticky ve stejný den, kdy mIREK psal svůj příspěvek, já u Mrtvého moře právě byl (a to jsem to zde vůbec nevykládal, kam jedu ;). Sice ne na jordánské straně, kde se maraton běží, ale na izraelské. Nicméně jak známo, Mrtvé moře je spíš taková velká kaluž než moře, takže je to všechno coby kamenem dohodil…

Svou pracovní cestu jsem si trochu prodloužil a v Izraeli strávil týden. Nebudu psát o Izraeli jako o zemi, to by určitě zabralo až příliš mnoho místa, ale jednu věc zmíním. Spoustu lidí tam běhá. Opravdu strašně moc. Když jsem z hotelu ráno pozoroval například v Tel Avivu pobřeží, bylo to tak jak na běžecké dálnici. Rychlí běžci, joggeři, chodci, prostě neuvěřitelné množství běžců. To snad předčí i obvyklé množství běžců v Central Parku… Kdo by to byl čekal na hranici Středního východu…

Bohužel, v mém případě se stalo to, co jsem tak trochu čekal. S běháním mi to časově nevycházelo, prostě a jednoduše jsem neběhal. Navíc dnes po návratu jsem čas místo běhání věnoval poněkud naléhavějším věcem, takže z delšího běhu byla jen dvanáctka, po sněhu a ledu. Suma sumárum, jsem 20km za svým plánem. Takže zpátky do „práce“ a neflákat se.

4 Responses to “Zpět a pozadu s plánem…”

 1. Jitka napsal:

  Škoda přeškoda, žes to nestih. Ne kvůli plánu, ale protože to by byla určitě krása si tam pobíhat s těma ostatnímma běžcema.

 2. STJ napsal:

  Jo na takovým místě je škoda si nezaběhat. Těším se jak malý děcko, jestli se mi někdy zadaří běžet řeckou maratonskou klasiku v Athénách. Ale o běhu u Mrtvého moře se zatím neodvažuju ani snít :) Dvacet kiláků hravě doženeš – k nejbližším čtyřiceti tréningům přičti 500 m :)

 3. Mirek Kostlivý napsal:

  No vidíš, a podle sdělovacích prostředků by to vypadalo, že tam všude bouchají bomby, a ne že se tam lidi v masovém měřítku oddávají běhu.

 4. mIREK napsal:

  Ahoj,

  no já jsem si to rozplánoval a jedu tam na 3 týdny 30.3 – 18.4 a už se těším… Budu v Jordánsku, kde si 7.4 zaběhnu onen UltraMarathon ;-) Ale mám naplánovanou cestu i do Sýrie, Damašku a do Izraele… Jinak třeba v Jordánsku běhala první kilometr se závodníky královna Ranja, ale loni prý běžela už půlmaraton… Jinak už mi potvrdili registraci, mám totiž rád závazky, nutí vás nic neošidit a motivují… Prahu klidně ošidím a hlavně už jsem jí 4× uběhnul, takže motivace není taková jako když běžíte něco poprvé…

  Jinak mně se líbí a překvapilo mě Španělsko. Tam běhá také docela dost lidí… Třeba oblíbené místo je pobřeží-oblast pláží v Barceloně za Barcelonetou (zastávka metra) za ZOO se rozprostírá několik pláží a nad nimi je cesta okolo které jsou Palmy a stromy a na ní celý den běhají desítky lidí… A to připomínám že to není turistická oblast, tam běhají místní…

  Ale ono i zpětně když se nad tím zamýšlím tak běžecká kultura u nás je zvláštní, takovárůznorodá a nijak nepospojovaná, informace skoro nikde… Vzniklo pár blogů kde jsou zajímavé informace a také vyšli 2 knihy v češtině o běhání… Když to srovnám se Španělskem – já vím je to nesrovnatelné, jak počtem obyvatel, kupní silou atd. – kde vychází 3 celostátní časopisy měsíčně, tak je mi z toho občas trochu smutno… Divný ne?

  Ale dost filosofie… V neděli jsem si chtěl dát 15–18km podle chuti a nakonec jsem si dal 21,5 km. ;-) Něco okolo dvou hodin, zapomněl jsem blbec vypnout stopky… Když jsem vybíhal bylo pěkně, sluníčko, zima tak akorát, paráda, tak jsem to natáhl, ale cestou zpátky už sem se proklínal ;-) začínala být tma, znatelně přimrzlo a všichni se začali vracet domů, takže jsem si chvílema připadal jak na dálnici… Posledních asi 4–5km sem dal silou vůle, stejně se jinak domů dostat nedalo… No a za poslední dva týdny jsem zvýšil o dost příjem česneku a docela cítím, že to zapůsobilo… Po běhu jsem si promrzlý dal česnečku a druhý den mi bylo výborně… Zkoušku s česnekem doporučuju (ovšem proberte to s partnery ;-) )