… nějaké ty cíle

V diskusi k minulému zápisku to již zaznělo. Jaképak budou protentokrát cíle? Minule to bylo velmi snadné. Prostě uběhnout maraton, ten pražský. Tentokrát si říkám, že bych se mohl vyvarovat minulých chyb (jako například se téměř vybodnout na kolo) a s vědomím že s běháním nezačínám z úplné nuly (i když si teď momentálně tak připadám) by se snad něco zvládnout dalo.

Takže. Zde je krátký seznam toho, co bych chtěl zvládnout v první půlce příštího roku:

Maraton. Asi opět ten pražský. Po zkušenostech vlastních, Shadowa a jiných si raději nedávám časový limit.

Triatlon. Mám v hlavě nějakého dřevěného muže, v rozsahu asi 1km+ plavání, 100km+ kolo a 10km+ běh. Na mne až až.

Díky tomu, že se nevykašlu na kolo, bych měl být schopen objet svých pár obvyklých cyklistických závůdků a maratonů. Takže aby to dalo alespoň tak pět a více tisíc kilometrů na sezónu, buďme realisty.

Asi tolik tedy k cílům. Tentokrát by to tedy neměla být průzračná a přímočará story k maratonu. Bude to o chloupek složitější. Riziko nezdaru opět mimořádně vysoké… ;) Zatímco Tučňák sice ještě maraton neuběhl, ale jeho dávky dají tušit, že snad i maraton pro něj bude málo;) , zatímco Keke běhá intervaly v tempu afrických běžců, zatímco Shadow má už maraton za sebou a brzy jej ještě podstatně zrychlí, já mám pocit, že začínám znova. Uvidíme, snad si tělo něco pamatuje… ;)

550 Responses to “… nějaké ty cíle”

 1. Dušan napsal:

  Vítej zpátky!!! Já tušil,že to dlouho bez psaní nevydržíš:) SUPER!

 2. Hurá! Už se nemohu dočkat na Tvé další zážitky, velký Inspirátore!

 3. Šarina napsal:

  Jen technická poznámka k tomu triatlonu. Nevím jestli jsi našel nějaké propozice na triatlon 1–100–10. Já o žádném takovém nevím. Nejblíže jsou olympijský triatlon 1,5–40–10 (drafting povolen), nebo „středňák“ tj. 1/2 ironmana 1,9–90–21,1 (tady cyklistika bez draftingu, ale povolena hrazdička)

 4. aerobní tragéd napsal:

  Mám na mysli (asi) ten středňák. Například v Českém ráji je Dřevěný muž (Příšovice – Příhrazy), to je 1km – 108km – 12,5km. Olympijský triatlon mne moc neláká. Jeho absolvování (dokončení) není samo o sobě žádný velký výkon, to bych ho musel jít relativně rychle, aby ten výkon měl pro mne nějkou cenu, a na to zas vůbec, ale vůbec, nemám… ;)

 5. Šarina napsal:

  Jo, našla jsem stránku. Může to být dobrá akce. Jen ten poměr kola je ( podle mě) proti ostatním disciplínám trochu moc velký. Ale cyklistům to bude vyhovovat.

 6. Lubosh napsal:

  Myslím, že po zdolání 1km – 108km – 12,5km už ti nikdo nebude věřit, že jsi aerobní tragéd:-))

 7. Zooza napsal:

  Vítej zpátky, aneb hurá hurá hurá. Držim palce a těšim se opět na pěkné počteníčko:-))))) Zooza

 8. aerobní tragéd napsal:

  Luboshi, ono přežít dřevěňáka někde na chvostu ještě neznamená, že člověk není aerobní tragéd. Možná trochu trénovanej aerobní tragéd. Sleduj pokroky Shadowa a Tučňáka vs. mé a musí ti to bejt jasný… No jo, ale teď mne vlastně tak napadlo, oni jsou o 10 let mladší (!), jestli to nemůže bejt tím… ;)

 9. Lubosh napsal:

  Věkem to nebude. Na jaře jsem běžel půlmaraton za 1:30, což není úplně tak marnej čas, a při souboji v cílové rovince jsem o dva kroky porazil chlápka s rokem narození 1937:-)) Jinými slovy: byl o čtyři roky mladší než moje babička…

 10. Draver napsal:

  Welcome Back!!! Na web aerobního tragéda jsem narazil asi před měsícem a moc mě mrzelo, že už se tu nic neděje. Teď jsem ještě radši, že jsi zpátky! Je to velká inspirace a moc Ti fandím. Sám taky běhám úplně amatérsky, ale zaměřuju se spíš na kratší tratě. Mezi námi je však jeden podstatný rozdíl: jsem sice tragéd, jenom si tak neříkám :-) Nový fanoušek DRAVER

 11. Shadow napsal:

  ad Lubosh a A.T.: co se tyce veku, urcite mame s tucnakem trosku vyhodu, ze se treba muzem o malinko rychleji zlepsovat, ale to je asi tak vsechno. Jestli ses jen o deset let starsi, tak by to nemel byt zadny velky rozdil. Znam lidi co zacali behat po infarktu kdyz jim bylo 50. Stahnout cas na 10km na 45:00 jim sice trvalo asi 4–5 let, ale dokazali to taky… a to byli panecku tragedi !! ;-))… a co se tyce tech houzvi v ceskych bezich… ja myslim, ze vetsina tech vyssich rocniku beha desitky let… neni pak divu ze zavodi vepredu… dobrou bezeckou formu lze udrzet do velmi vysokeho stari.

 12. Báža napsal:

  já to říkám pořád Tragéde, Ty musíš mít hrozně bab!!!

 13. Spermophilus napsal:

  No vítej zpět… ostatně to co platí pro tebe platí i pro mne:) Trošku jsem si to léto proflákal:)))) A ode mne tu můžeš zase čekat jen peprné poznámky:))

 14. Trawnikar napsal:

  Ahoj.. chci te potesit…

  Nejsou totiž na tady jen neustále zrychlující Tučňáci…. nezničitelné Stíny.. a a a… a Keke.

  Na světě jsou pořád ještě Tráwníkáři… prostí sekáči trávníků.. kteří třeba nedávno uběhli 8km téměř na pokraji sil za neuvěřitelnou hodinu a doteď tím omračují své kouřící v hospodě sedící kamarády…

  Hlavu vzhůru.. dycky je někdo pod tebou :o))

 15. aerobní tragéd napsal:

  No, konečně pozitivní komentář! ;)

 16. tomx-běžecký tragéd napsal:

  Ahoj tragéde,

  Já snad ani nejsem tak aerobní tragéd jako běžeckej. Maraton mám za sebou (celkem žádná sláva 4:15, ale nesmyslně pomalu jsem běžel prvních 20km, tak si myslím, že pod 4 bych ho mohl dát). Můj kámoš zase prakticky neběhá, ale jezdí na kole. Ten ho dal za 3:26. (Předesílám, že u mně šlo o běh tak do 30–35km, pak jsem se na čas už radši nedíval-ale pořád to ještě nebyla chůze, nikdy bych nevěřil jakej je to kopec na Karlově Mostě :-)). Já zase skoro nejezdím na kole-jen doplňkově a troufám si říct, že těm kilometrožroutům celkem stačím. Kontrolně jsme si dali triatlon (olympijský) a tam se naplno projevila moje běžecká tragédie. Plavání jsem vylez na břeh mezi prvníma ačkoli jsem regulérně neudělal jediný tempo asi 2 roky nepočítám-li zahradní bazének, kolo jsem taky neztratil, ale poslední běžeckou desítku jsem šel jak šnek. Myslel jsem, že mi došlo, ale při pohledu na čas jsem zjistil, že to byl můj dobrej průměr. Na závěr pointa : letos jsem prakticky jen běhal a kolo jen tak okrajově, plavání vůbec. Takže běžeckej tragéd. Teď se chystám do Kladna a tam to zkusim napálit buď a nebo (v případě DNF to není zpátky daleko :-)) Ještě poznámka k tepový frekvenci. Polar je mi při závodě nějak na nic, protože jak je to závod, tak mám hned o 15 tepů víc. Už na startu mám 90. Nějak mě to nervuje i když to na sobě nijak jinak nepozoruju. Při zkoumání křivky po maratonu jsem došel k závěru, že bych musel normálně zkolabovat.

 17. Shadow napsal:

  ad trawnikar… uvidime jak budes mluvit za pul roku ;-))… ja si taky jeste pamatuju na svoji uplne prvni petku v zivote, jaka to byla hruza, a co jsem se natrapil pri prvnich hodinovzch bezich.… no a ze by se mi ted behavalo prilis lehceji… to tedy ten pocit casto nemam ;-))

 18. to Trawnik: pokud budes pokracovat timto tempem a zlepsovat se postupne, tak opravdu za pul roku (ne-li dříve) budeš už mluvit úplně jinak :))