behej.com: FAQ

… Neboli často kladené otázky. Náběh našeho běžeckého serveru behej.com je provázen překvapivým zájmem, což nás pochopitelně velmi těší. Otázkou zůstává, jak kombinovat naše blogy (Tučňákův a můj) s takovým serverem jako je behej.com. Pokud se nad tím zamyslíme, ono je to vlastně velmi jednoduché. behej.com by měl zůstat do jisté míry profesionálně vypadajícím serverem, řekněme něco jako česká umírněná podoba Runner's World nebo podobně. Tudíž zádné přehnané osobní výlevy typu „vyběhl jsem, prošil jsem se, doběhl jsem“ (ty patří do blogů), ale informace, různé zajímavé reportáže, testy (snad) běžecké výbavy apod. Pevně věřím, že s osobním blogem je behej.com takříkajíc komplementární. Zatímco si na osobním blogu mohu dovolit prakticky všechno, na behej.com pochopitelně nikoli. Nicméně využiji tragédí blog k tomu, abych tu a tam behej.com jaksi „z boku“ v osobní rovině komentoval. Koneckonců je to pro běžného čtenáře (kdo o to stojí, pochopitelně ;) možnost se dovědět něco z pozadí behej.com.

Hned první týden provozu behej.com jsem dostal docela dost otázek, které měly některé společné rysy. Proto jsem zde sepsal některé FAQ, neboli často kladené otázky. Snad se hodí.

Proč jste se pustili do serveru?

Po nějakých zkušenostech a nečekané čtenosti našich velmi osobních běžeckých blogů jsme dospěli k názoru, že na trhu místo pro takový server opravdu je. Spousta lidí běhá a zoufale shání informace o vybavení, tréninku, závodech apod. Se skromnou myslí se domníváme, že zatím žádný z existujících českých běžeckých serverů neposkytuje čtenáři dostatečně komplexní informaci a službu. (Aniž bychom pochopitelně chtěli práci našich kolegů podceňnovat, to v žádném případě.)

Dalším faktorem je něco, co já nazývám „bídou českého běhu“. Publicita věnovaná tomuto nejpřirozenějšímu pohybu je opravdu minimální a je to velká škoda. Pokud se nám podaří tento neblahý stav (srovnejte například s cyklistikou) alespoň trochu napravit, pak behej.com plní svou misi…

Můžu spolupracovat?

Samozřejmě. Zejména jsou pro nás cenné informace a reportáže z lokálních závodů včetně výsledků. I grafik by se jistě hodil ;) Pokud máte chuť, určitě nás kontaktujte a nějak se domluvíme! Ze začátku prosím ale počítejte, že neumíme platit žádné honoráře, neboť nemáme ani korunu ;)

Je to komerční server? Chcete vydělat prachy?

behej.com nezačíná jako komerční server. V tuto chvíli nechceme řešit, kterým směrem se vydá, ale je dost možné, že se komerčním stane. Na druhou stranu určitě nechceme, aby čtenář hledal pidičlánky mezi megareklamami. Je to prostě o oboustrané výhodnosti. Tak či onak ale není naším primárním cílem jen vydělávat peníze. Mezi námi – vzhledem k velikosti českého trhu se ani nedomnívám, že by to také nějak výrazně šlo… ;)

Co bude s tragédím blogem?

Bude pokračovat. Sice teď mám nějak problémy s motivací (prostě není tlak v turbu ;), ale maraton určitě zkusím. Pokud se to podaří, uvidí se co dál.

Proč je diskuse behej.com přesměrována na původní tragédí fórum?

S přesměrováním je to sice pravda, ale jak jste si všimli, „Aerobně tragédí fórum“ jsme přejmenovali na „Nejen běžecké fórum“ jako společné fórum behej.com, aerobnitraged.com a tucnak.flasite.cz. Má to dva hlavní důvody. Prvním je fakt, že na fóru už je spousta cenných příspěvků a nebylo by úplně triviální všechno migrovat, práce máme i tak dost. Další výhoda je to, že pokud je diskuse fyzicky umístěna na jiném serveru (http://www.a­erobnitraged.com/fo­rum/), pak odhlehcime behej.com. Uvidíme, co se z toho do budoucna vyvine…

9 Responses to “behej.com: FAQ”

 1. Radek napsal:

  Já patřím mezi ty, kteří si tvůj deník budou rádi číst i na behej.com, ostatně teď trochu hudrám, že oba vaše blogy (s Tučňákem) jsou na tom serveru dost utopené. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byl nový příspěvek avizován na hlavní straně, zase tolik nového obsahu denně nepřibývá, aby se to pletlo. Že mají blogy spíše osobní rovinu se dá odlišit třeba barvou nebo jiným písmem upoutávky. Radek

 2. Ty naše blogy jsou skutečně jen na okraji behej.com. Asi by nebylo nejmoudřejší je dávat na nějaké extra viditelné místo…. Každopádně abych nemusel hlídat nové příspěvky, doporučuji používat nějakou RSS čtečku, třeba bloglines.com…

 3. deep napsal:

  Motivácia býva problémom hlavne keď už človek čo to odbehne. Skús zmeniť pohyb, tuším si kedysi spomínal spinning. Ja to takto kombinujem tak uvidím ako to pôjde.

 4. STJ napsal:

  Doufám, že ta ztráta motivace je jen dočasná. Vždyť i když uběhneš maraton, hned vyskakují další cíle : maraton pod 4:00, pod 3:30, pod 3:00, pod 2:30, a tak dál jak si kdo troufne :) No a pokud je ti to málo, jsou tady přece ultramaratony. Zkus pár menších závodů do 15 km. Pěknej zážitek a tréninkovej morál na maximu na dlouhou dobu. Takže ať ti to běhá.

 5. Humlice napsal:

  Docela dlouho jsem tu nebyla a ted se nestacim divit. Hned jsem se na behej.com podivala. Nemela jsem sice zatim cas se poradne zacist, ale prvni dojem je uzasny. Preju aby celemu redakcnimu tymu vydrzela energie!!! Takovy server na ceskych strankach urcite zatim chybel.