Pořádný blues…

Od té doby co vznikl behej.com tak mi trošku ubývá střelný prach co psát, tedy pokud zrovna nechci psát tragédí tréninkový deníček, což taky není vždy. Proto se na blogu objeví tu a tam témata, která nejsou s běháním úplně přímo spojena.

Jedno s takových témat prostě musí být včerejší koncert Chrise Rea, na který jsme vyrazili společně s Kekem. No a musím říci, že záležitek prostě monumentální. Byl jsem zvědav, co Chris bude hrát, protože žádné opravdu nové album nevydal. A bylo to skvělé překvapení!

Chris Rea měl od posledního koncertu Stony Road v Praze (tuším 2002) daleko více šťávy, tehdy přece jen z něj byla trošku cítit únava po těžké nemoci. Tentokrát hrál jednak spousty naprosto skvělého Reovského blues a některé staré pecky v úplně jiném a nepříliš komerčním aranžmá. Fakt bomba. Dlouho se mi nestalo, že bych se při koncertu nekoukal na hodinky a najednou se divil, že koncert „už“ končí, po dvou a půl hodinách. Jak u vytržení.

Ohledně hudby: v pravé části webu jsem udělal maličký seznam věcí „právě ve sluchátkách“ (kdybych tak tušil, jak to trochu automatizovat), jakýsi privátní žebříček aktuální hudební chuti. Puritáni a zastánci kvality mohou být tu a tam zděšeni, protože poslouchám skoro všechno a občas se tam mohou objevit skutečné výkyvy, aneb od Olivia NJ přes jazz až po AC/DC ;)

5 Responses to “Pořádný blues…”

 1. Rosťa napsal:

  Vzpomínám na „Road to Hell“, to se mi od něj moc líbilo.

 2. aerobní tragéd napsal:

  Road To Hell je super pecka, ale přece jen ještě z doby, kdy hrál takovou trochu komerci… jeho současný blues už je někde jinde. Doporučuji Stony road ;) , třeba…..

 3. Mirek Kostlivý napsal:

  Tak to jsem příjemně překvapen, že se dal od té „komerce“ zase k blues. Kolega Chára pouštěl jako host v rádiu Beat někdy po vánocích něco z jeho tvorby co vydal na 12 CD kompilaci, a ten jeho výběr mě zněl dost na stejné „brdo“. Jak je vidět, koncert je koncert…

 4. simka napsal:

  ‚kdybych tak tušil, jak to trochu automatizovat‘ last.fm by ti možná trochu usnadnilo práci, tady je registrace: http://www.las­t.fm/signup.php

 5. aerobní tragéd napsal:

  no, já last.fm znám, ale to řeší co hraju na iTunes v kompu, nikoli v iPodu ;)