Zlatej asfalt, zlatý jaro …

V neděli bylo krásně a protože jsem už od soboty věděl, že to do lesa prostě ani náhodou nejde. A to včetně lesních asfaltek, kde jsou třiceticentimetrové koleje buď plné mazlavé kaše, nebo vody, nebo jěště větších srágor… Proto padla volba na asflatovou silnici, která konečně vyschla a riziko sestřelení některým z pseudozávodníků se alespoň o trochu zmenšilo.

No, je to jiný pocit, běžet po rovině a bez sněhu. Dal jsem si zhruba jedenáctku, přicházející jaro, sucho, prostě pohoda. Překvapivě jsem z ničeho nic běžel tempo mezi 5:20 a 5:30, a to na tepovku chlup nad sto padesát, což mě mile překvapilo. Přirozeně mě bolí nohy, ale to je tím, že mám naběháno nula nula nic, takže se není co divit.

V té souvislosti neměním nic na tom, že o PIMu se rozhodnu na přelomu dubna a května. A když by to mělo jít moc přes závit, na PIM se vybodnu, je přece dost jiným maratonů a něco více vzdálených od zimy… V nědeli odjíždím na kolo na Malorku, kde budu určitě taky běhat, tak po návratu budu zase o něco moudřejší… Nicměně hlavně že už tu je jaro, to je to nejdůležitější… že mám pravdu? ;)

902 Responses to “Zlatej asfalt, zlatý jaro …”

 1. micro napsal:

  anoooo. aj ja sa uz neviem dockat. zatial som sice ryl drzkou zem iba raz, ale aj to staci :) vyzera ze jar uz konecne zavita aj na slovensko. Mam pocit ako keby sa aj ta jar bala prist po premiere filmu Hostel…

 2. Lubosh napsal:

  A co teprve když na ten asfalt vezmeš nový boty, který se úžasně odrážejí, a už nemusíš běhat v křuskách, co jsou dobrý tak akorát na sníh!

 3. Beet napsal:

  Já jsem dnes taky poprvé vytáhl Kayana a užil si suchého asfaltu. Kdyby mi do toho nečoudili zahrádkáři, pálením větví, bylo to ideální ;-).

 4. -W- napsal:

  Sníh, louže, bahno, vítr, déšť, slunce, horko….….… to není důležité. Hlavní je běhat, běhat a zase jenom běhat….….….. a nevymlouvat se na počasí, práci, rodinu, nemoci, kamarády, hospodu, gaučink….….….…. ono totiž, když se chce tak to vždycky jde – ověřeno a vyzkoušeno ! :)

 5. Gery napsal:

  Nevíte někdo, jak se zapsat do tabulky „Kolik máte naběháno“? Zaregistroval jsem se tady a nemůžu to nikde najít. Tragédovi mail asi nefunguje nebo nemá čas. Poslal jsem mu dotaz a nějak neodpovídá… Díky.

 6. Lubosh napsal:

  Jo, to letošní jaro bylo hezké. Škoda, že tak rychle uteklo a je tu zase zima…:-)

 7. draver napsal:

  To Gery: Já jsem data posílal Tragédovi na mail, ale dost dlouho trvalo, než se objevily v tabulce. Nijak mu to ovšem nevyčítám, vím, že toho má hodně. Neměl čas pořádně běhat, natož aby si hrál s nějakýma tabulkama. Nevím, jak složité by bylo vytvořit nějaký formulář, aby jsme si údaje mohli zadávat sami. Tak co pánové odborníci?

 8. aerobní tragéd napsal:

  To: Gery. Žádný email od tebe nemám, hochu.

 9. Gery napsal:

  To tragéd: Jdu do své odeslané pošty, jdu na položku „To:“, označuji, tisknu Ctrl+C a teď stisknu Ctrl+V traged@a­erobnitraged.com Tak a je to tady. Je to Tvoje adresa? Pokud ne, omlouvám se (máš jí ale uvedenou na úvodní straně). Nevrátilo se to ani jako nedoručené. Bylo to poslané z mailového rozhraní Atlasu 16.03.2006 11:13. Měj se pěkně. Gery

 10. aerobní tragéd napsal:

  To: Gery. Doufam ze jsi (at) nahradil znakem zavináč…. Takto psaný formát adresy je proto, aby ji nevyčmuchaly spamovské vyhledávače adres… Já opravdu žádný mail nedostal, ani tvůj mail neskončil ve spamovém koši. A adresa mi chodí bez problémů…

  Pro ostatní co mi posílají kilometry. Prosím počítejte vždy max. s týdenním zdržením při zápisu kilometrů. Z práce mi to nefunguje a domů chodím v takovém stavu, že mi na to vybyde čas spíš o víkendu ;)

 11. Gery napsal:

  To tragéd: Samozřejmě, že tam byl zavináč… Když napíšeš zavináč do příspěvku a uložíš příspěvek, tak se uloží " (at) ". Asi ten mail někam zabloudil a teď je ztracen v cyberprostoru :-) Hlavně, že vím, jak to do té tabulky dostat. Teď ještě musím někdy změřit na kole jednu vzdálenost, aby to bylo přesné.

 12. TBV napsal:

  Ahoj, tragéde, nazdar všichni ! Již nějaký čas čtu tento blog + behej.com – a nemá to chybu ! Na to, abych se víc rozepsal, není time, aspoň bych Vás rád všechny pozval na náš seriál závodů, o němž vše najdete na http://www.be­zec.wz.cz/ – pokud budete mít cestu k nám na Vysočinu + čas + chuť. Ještě vysvětlím nick: TBV = Tragéd Běžce Vysočiny :-))))

 13. Luděk napsal:

  Jó, kdeže loňské asfalty jsou? S hrůzou sleduji jak rychle se přibližuje 14.květen a u nás tříme velice pevně otěže nadvlány nad přírodou krutá paní Zima, která nám, prahnoucím po kousíčku solidního asfaltu, dělá naschvály. Minulý týden jsem už opravdu musel vyrazit běhat a za naším městem na severu spolykal první kilometry na mnou opovrhovaném bílém sněhu za doprovodu nepatřičných poznámek kolem projíždějících běžkařů. Ani tento týden žádná výrazná změna nenastala a tak se dnes odpoledne místo běhání budu pídit po existenci muslimské buňky ve městě, a bude-li to nezbytné, přijmu islám a potom několikrát denně budu prosit: Alláhu, dej nám vláhu… . Vyzývám proto všechny čtenáře těchto řádků: V rámci naplnění obsahu titulku článku ZLATEJ ASFALT, ZLATÝ JARO… sundejte boty… poklekněte… vzpažte… a několikrát se pokloňte se slovy: Alláhu, dej nám vláhu, nechci běhat po sněhu! A to by bylo, aby si vláha se sněhem a ledem na asfaltkách a i na jiných cestách neporadila.