Polar s Adidasem spolu

… to jsem zvědav, nač se máme těšit. Zmíněné dvě sportovní a elitní firmy ve svých oborech utvořily koalici nazvanou „Project Fusion“. O co jde? Adidas jako velkovýrobce sportovního oblečení a obuvi bude montovat různé senzory od Polaru do svých výrobků. To znamená, že pokud si v budoucnu koupíte tričko (dámy podprsenku), případně běžecké boty, může tam být senzor od Polaru. Běžecké hodinky pak data sbírají a vyhodnocují. Konkrétně řešení běžeckého senzoru v botě se zdá být zajímavé, protože by se údajně už nemělo jednat pouze o onen větší váleček pod tkaničkami od bot, ale o systém zabudovaný alespoň částečně v mezipodešvi boty.

Ono to vše má již konkrétnější kontury. Celý „systém“ včetně hodinek Polar RS800 má stát na jaře příštího roku stát zhruba 640EUR. Pochopitelně, teď se nad tím většina z nás bude uculovat, je to věc určená pro bohaté a zaprutilé inovátory. Na druhou stranu to vše ale určitě naznačuje směr, kam se běžecká technika může v budoucnu ubírat.

Polar je ostatně znám svojí vůlí spolupracovat s jinými firmami z jiných oborů. Už delší dobu běží spolupráce s finskou Nokií (mají to v Espoo skoro přes ulici ;), kdy se data z hodinek dají rovnou přenášet do určitého typu telefonu a následně s nimi lze pracovat.

Comments are closed.