Zase trochu o běhání… ;)

Tak jsem se koukal na minulé zápisky a zjistil jsem, že už vlastně v poslední době ani nepíšu o běhání. Upřímně řečeno, poslední měsíce ani nebylo o čem, to každému čtenáři asi došlo. Stačí pohled do tabulky naběhaných kilometrů a musí být jasné, že můj běhací režim se dá nazvat jen udržovací, a to je ještě velmi optimistická definice ;)

Kombinace nepříznivých faktorů typu počasí, stres různého původu apod. od ledna znamenala, že tréninkový plán na PIM šel rychle do háje a já běhal skutečně minimálně. Leden 80, únor 40, březen 40 a duben teď bude zase 70 (ale jen za posledních čtrnáct dní).

Na druhou stranu bych ale řekl, že koncem března dubnem už začíná zlom. Lepší počasí, lepší nálada, Malorka a (snad) vůbec lepší výhledy znamenají, že už zase nejen jezdím na kole, ale i běhám.

Mimochodem, Malorka mi potvrdila, o kolik mě kolo dostane aerobně dál než běhání, takže letos žádné flákání kola! Jednak mi to pak zoufale nejezdí a jednak jsem stejně přišel na to, že běhání mi stačí třikrát týdně, z čehož kvůli maratonu jeden běh musí být dlouhý. Po Malorce tedy znovu zvolna běhám a musím říci, že mě čekala jistá překvapení. Jedno z nich je, že jsem se vůbec nezpomalil, jde-li to tedy ještě vůbec ;) Pln optimismu z absence sněhu popobíhám o něco rychleji a tu a tam vkládám po důsledném rozklusání rychlejší úseky. S podivem zjišťuji, že jsem se zrychlil. Lesní desítku v tréninku běhám relativně v pohodě o pět až deset minut rychleji, tu a tam kilometrové úseky jsou k 4:30. Průměrné tempo už neleze nad 5:20, pokud tedy vysloveně nechci. Což jsou moc dobré signály, ale neraduji se předčasně. Například předevčírem jsem v jizerkách zpět z krátkého výběhu dorazil skoro chůzí. Sedm kilometrů, totální krize a netuším proč. Minulé úterý jsem byl běhat s Kekem a taky mi to neběželo… jen jestli není společným jmenovatelem plné břicho a také stoupající teplota, která mě jak známo nedělá ani trochu dobře :) Při příležitosti běhu s Kekem jsem nicméně zjistil, že mé čidlo je podstatně pesimističtější než Kekeho, což mě udržuje v optimismu, že jsem možná ještě o chloupek rychlejší… ;)

Myslím že přijde čas, kdy bych si mohl zkusit nějakou hodně obsazenou desítku (hodně obsazenou = turisté skorochodci v co největším množství ;), uvidíme. Jinak máme začátek května a je asi nabíledni, jak vypadá moje rozhodnutí ohledně PIMu. Vzhledem k naběhaným kilometrům nepoběžím a abych pravdu řekl, žíly mi to netrhá. Přes závi nepůjdu. V klidu se přes léto zkusím připravit na nějaký podzimní nebo pozdně letní maratonek. Poradíte prosím?

13 Responses to “Zase trochu o běhání… ;)”

 1. Pubi napsal:

  Desítku doporučuju (už poněkolikáté) na Strahově Běh olympijského dne 21.6. Běhá to kolem 200 lidí a nejen běžecká elita. Jinak já chci jít ještě 13.5. v Praze na Hvězdě na relativní desítku, kde je možný vypít během závodu až 4 piva :-) Ještě jsem to neběžel, ale vypadá to lákavě.

  Podzimní nebo pozdně letní maraton bude buď Kladno nebo Stromovka. Taky o tom tak trochu uvažuju, ale do podzimu se asi běhat nenaučím :-)

 2. aerobní tragéd napsal:

  Jinak: za kolik mají poslední tu strahovskou desítku? :)

 3. Pubi napsal:

  To se nemusíš bát, že bys byl poslední. Myslim, že to bude něco přes hodinu. Předloni tam dokonce pani, která byla poslední, dostala cenu útěchy – velkej pytel bonbónů :-) Navrhuju udělat tam tragédí sraz. Určitě se na tenhle závod chystá víc lidí (Milošovi Stromovkáři), tak tam můžeme ohromit tragédíma tričkama ;-)

 4. Rosťa napsal:

  Výsledky 2005: http://www.beh­.cz/vysledky/20050622_pr­aha.doc Propozice 2006: http://www.be­hej.com/kalen­dar.php BTW já tam letos určitě budu!

 5. Bezici Tucnak napsal:

  co se Relativni desitky tyce, nekde po netu kolovalo bajecne video s jednim borcem z predminuleho roku (tusim), ktery ta piva neustal :-) Pro nas zabava, pro neho to bylo opravdu utrpeni.

  Beh olympijskeho dne je ve stredu, je to vecer, pujdeme tam urcite s Kekem a dle ohlasu kluku z minuleho roku, je to velmi prijemna trasa. Vezmeme Te sebou. Za ten zazitek z prvniho zavodu to urcite stoji.

  Cau

  T.

 6. Pubi napsal:

  U tý relativní desítky ale není povinnost ty piva vypít! To jenom kdo si chce vylepšit výsledný čas, tak tomu za každy vypitý pivo odečtou 3 minuty. A to jsou pak občas časy atakující světový rekord na 10 km :-)

 7. pinus napsal:

  Podzimni maraton? 22.10. Chicago. Urcite bych prisel povzbuzovat a mozna i pobezim.

 8. Jana Požg... napsal:

  Tak to video je na http://www.span­ker.cz Jana

 9. aerobní tragéd napsal:

  Můj problém je že já pivo skoro nepiju :)

 10. PetrS napsal:

  Já mám v plánu Kladno, očekávám, že TT tým tam bude mít nejpočetnější zastoupení.

 11. hudy napsal:

  Já se chystám na maraton 7.října do Benešova u Semil

 12. Albert napsal:

  Hele tragéde Semily mášme blízko :)

 13. Tosk napsal:

  Neuvažujete někdo o Amsterdamu (14.-)15.10.? Ještě bude teplo a světlo, je to rychlá trať, s low-cost-airlines za pár stovek hodně muziky… :-)