Víc než týden s bídným běháním

Minulý víkend jsme organizovali cyklistický orienťák dvojic pro necelých pět set lidí a mohu s čistým svědomím prohlásit, že to má na trénink a životosprávu skutečně destruktivní vliv. Za posledních necelých čtrnáct dní tři běhy, jedny kolečkové brusle a jedno kolo. Bída. Navíc ty vedra nejsou zrovna optimální pro běhání, na kole člověk alespoň trochu ofukuje… Zkrátka musím se co nejdříve vrátit k smysluplnějšímu tréninkovému režimu….

Přiznám se, že už jsem chvíli pokukoval po minulostředeční desítce v Praze (Běh olympijského dne), ale kombinace únavy z organizačního víkendu, pekelného vedra a neodmítnutelná telekonference v práci znamenala konec nadějím na můj první běžecký závod. Ale taky se přiznám, že jsem rád. Pokud by má první desítka měla být v takovém vedru, zcela jistě by to špatně dopadlo, anžto jak známo mé tělo velmi zle snáší teplo, natož vedro. A další demotivace mi opravdu netřeba :) Takže první závůdek teprve musí přijít….

Ovšem běžecký pozitivní zážitek mám ze včerejška. Vytáhl jsem poprvé svá nová Kayana syslená ve skříni už někde od podzimu, počkal jsem si na skutečný večer, kdy už takové vedro nebylo, a vyrazil po asfaltu podél řeky. A zas tak zlé to nebylo. Aniž bych chtěl, tempo se drželo na – pro mě – docela slušné úrovni a patnáctka padla raz dva, bez nějakých šílených mrákot. Teď už zase bude stačit jen trénovat…

22 Responses to “Víc než týden s bídným běháním”

  1. forest napsal:

    Vím přesně, co myslíš s tím pořádáním. Nervy, bezesné noci… Jen tak ze srandy jsem vyzkoušel, jestli nejezdíš i Bike adventure (přece jen Devils patří mezi klasické kluby na BA) – a hle – na vítězství vedu 2:1 (loni to bylo jen o prsa!)… takže pokusíš se mi to vrátit letos? ;-)

  2. trava napsal:

    jak vidět probudil se v tobě běžec-dravec :), už se těším na společnou jizersko-horskou anabázi.

    čau petr

    ty tvý lítající boty si budu muset dobře prohlídnout jestli jsou homologovaný