Tak který?

… tak jsem se do toho pustil seč mi tělo dovoluje. V sobotu padla osmnáctka a plán je navyšovat délku dlouhých běhů až k magické třicítce, půjde-li to alespoň trošku. Otázka zní: do jakého maratonu jít? Bohužel jsem vzhledem k plánované cestě opustil myšlenku relativně blízkých Drážan 22. října (staré chyby opakovat fakt nechci ;) a spustil diskuzi o maratonech někdy v listopadu.

Zatím to vypadá na Českou Lípu, která se běží 4.listopadu. Českolipský maraton má pro mě dvě výhody. Jednak je to blízko a jednak vyhovuje termínově (tedy listopad). Tam bohužel výčet výhod končí. Je to krosmaraton a já opravdu nevím, co si v tomto konkrétním případě pod tím představit, protože na Internetu patrně neexistuje jiný odkaz než minulé výsledky a nějaké starší propozice. Další věc je fakt, že maraton z předchozích výsledků běží tak třicet chrtů, které uvidím tak maximálně 200m po startu. No nic, to je holt daň za to, že jsem maraton nezvládl dříve… Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto maratonem? Případně znáte onen desetikilometrový okruh, který se čtyřikrát běží kdesi u Sosonové? A nenapadá vás náhodou ještě jiný maraton v listopadu? Předem dík za odpovědi, pomůže mi to!

14 Responses to “Tak který?”

 1. Raf napsal:

  Před pár lety jsem kolem Sosnové běhal – les, asfaltky, rovina. Zkus se jich raději přímo zeptat – http://atleti­ka.ceskolipsko­.net/

 2. Mirek Kostlivý napsal:

  Hlavně tam bylo před rokem 8st., což je moje ideální marathonská teplota. Poběžím-li ještě po Košicích nějaký marathon, tak tento.

 3. aerobní tragéd napsal:

  Mirku a ty tu trať znáš? Podle mých informací jsou to pískové lesní cesty, čtyři okruhy, ale jsou tam kopce, například ten první má převýšení 50m na zhruba 300m…. a to je docela dost. Koneckonců je to krosmaraton.

 4. martijan napsal:

  Přesně tak – 4 okruhy, jeden výrazný kopec + několik dalších pozvolných hrbů, asfaltu tam je jen pár set metrů. Nejhorší je ale ten písek, místy to pěkně hrabe, zkrátka masakr. Nečekej, že to dáš pod 2.10…

  Plusem jsou všudepřítomný borovice a měkký došlap.

 5. trava napsal:

  měl bych pro tebe námět k zamyšlení http://www.ny­rrc.org/nyrrc/ma­rathon/home/in­dex.php jukni na to a rozhodni se jestli bys Lancemu nešláp na patu :)

 6. Bezici Tucnak napsal:

  Tragede, ten kopec muze byt hodne spatny. Zvlast ke konci, tak se priprav. Vzpomen na Shadowa a jeho prvni horsky maraton. Nezpevneny sypky povrch muze byt mnohem narocnejsi nez asfalt. Omrkni to tam pro jistotu.

  t.

 7. aerobní tragéd napsal:

  Já o něm vím, ale je mimo mé časové možnosti se tam přesunout. Tam by asi aklimatizace fakt byla třeba… ;)

 8. m.thums napsal:

  Myslím, že by jsi si to mněl rozmyslet, jako první maraton bych to nedoporučovall…­..Stromovka je podle mě daleko lepší a těch pár dní rozdílu , to není nic….nic neztratíš, ale ani nezískáš ( v tréninku ), navíc tam budeš mít super podporu a věř, že to opravdu pomáhá !!!

 9. -W- napsal:

  Myslím, že by jsi mohl zvážit termín na 11. listopadu 2006 v Liptovském Mikuláši (SVK) – viz.: http://copyser­vislm.sk/ , kde je hodně dobrá a kvalitní trať – běhají se tam dobré časy a proto tam budu asi letos i já :) Je to sice trochu dál, ale všechno se dá řešit ( Student agenci, popř bych tě mohl z Ostravy přibrat ). -W-

 10. challenger napsal:

  Když maraton v listopadu, tak doporučuju ten nejvíce maratonsky: Marathon – Athens, 5.11.2006 http:/­/www.athensma­rathon.com/ :-)

 11. Mirek Kostlivý napsal:

  Ale v těch Athenách jednak bude minimálně 20st, ale hlavně je to dost náročná trať. Aspoň mi to říkal Vláďa Novák, který ho před dvěma roky běžel. Prý je taky dost deprimující, když člověk doběhne ke stadiónu, myslí si že je v cíli, a hle, on se ten stadión musí ještě obíhat! Já se na něj určitě chystám v roce 2 500-ho výročí slavné bitvy u Marathonu, což je už za 4 roky. Mám totiž rád historii a její symboly.

 12. ironman napsal:

  K České Lípě, ta hrbolatější pasáž je vždy na začátku okruhu, tzn. naposledy cca na 33.km pak už se to jen houpe a problémem je písek, ale dá se mu i vyhnout. Trať je to pomalá, ale zase tolik nezatěžuješ pohybový aparát.Běží se 4 okruhy a každopádně když nic, tak je okolo pěkná přiroda.Rozhodně se nejedná o nijak extrémní trať je to spíš lehčí kros, už jsem zažil výrazně těžší. Pokud ti nejde o super rychlý čas, tak si myslím, že se to dá.

 13. vl001 napsal:

  V návrhu se zatím neobjevil Chřibský maraton 28.10. Tož já ho sem napíšu. Znám pár lidí, kteří ho běželi jako první maraton. I já. Přestože to nevypadá jako dobrý nápad – je taky docela kopcovitý a hlavně seběh z Bunče do Zdounek dává zabrat. Nicméně tento maraton má i docela podstatnou výhodu – je to JEDEN okruh. Člověk běží pouze se stejně výkonnými, není předbíhán sprintery a dalšími podivnými bytostmi. Navíc kdo doběhne na 25.km (a není důvod nedoběhnout) má nejkratší cestu do místa startu/cíle po trase. Žádná zkratka. Skoro žádná možnost dopravy. Takže kdo už opravdu nemůže, kus si dojde. Nebo kousek. Jako já loni…

  Btw – taky jsem uvažoval o Liptovském Mikuláši, pokud mne paměť neklame, mívá trochu smůlu na počasí (déšť i chladno). V Kroměříži loni bylo ráno kolem 10 stupňů, odpoledne se oteplovalo. Žádný vítr. Protože se běží kus lesem, je to relativně odolné vůči počasí…

 14. Přemysl Ježek napsal:

  Ahoj, v Sosnové to docela dobře znám jsou tam písčité cesty (není to moc rychlá trať docela se místy boříš) má poměrně rovinatý profil, s tímto okruhem bohužel osobní zkušenost nemám já ta běhám pouze ten přespolák na jaře. Teď na Běchovicích jsem zrovna potkal známého co je od tamtud a bavili jseme se o tom říkal že to je si něco podobného jako červený okruh co se běhá v Doksech jetli ho znáš. Bohužel na něj nemám telefon ale jestli ho někde na závodech potkám tak ti zjistím dost podrobný informace a ještě ti písnu. Přemek